Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anyagok megmunkálására,...

Anyagok megmunkálására, vágására alkalmas eszköz?

Figyelt kérdés
Üdv, az lenne a kérdésem hogy tudtok-e ajánlani olyan eszközt amivel könnyen meg tudok munkálni anyagokat, pl. gumit, műanyagot, vasat, fát, méretre tudok vágni egy acélcsövet, stb..? Személy szerint én az olvasztásos vágási technikát preferálom, mely extrémmagas hőfokon megolvasztja az anyag szerkezetét egy kis területen és ezálltal szétvágja azt. Kézhez illő készülék kéne, ami könnyen használható és nem kell hozzá nagy fizikai erő kifejtése a részemről. Olvaszásos vágóeszközöket nem igazán tudom, hogy hol tudnék beszerezni. Köszönöm a segítséget!

2015. jan. 17. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, ez valamiféle lézervágó kellene hogy legyen. Ilyen nagy teljesítményű berendezés nem tudom, hozzáférhető-e bárki számára.
2015. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a lézer tech-es vágóeszköz szerintem sem. van egyéb ötlet? valaki? :P
2015. jan. 17. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek nagy részét vághatod, alakíthatod egyszerű kéziszerszámokkal (fűrész, reszelő, köszörű). A gumit meg ollóval, éles késsel tudod szabni. Olyan, ami mindenre jó lenne, az talán a nagynyomású vízsugaras vágó lenne, de az nem kéziszerszám. Lézerről meg ne is álmodj. Olyan, ami acél vágására alkalmas, az 1. nagyon drága, 2. szintén nem kézi szerszám, 3. igazán be sem tudnád szerezni.

Műanyagokat megpróbálhatod melegen vágni, pl elektromos ármmal hevített huzal, vagy penge segítségével. Ha veszel egy nagyobb teljesítményű kézi forrasztópákát és egy élesebb kicsi szike pengét bele tudsz eszkábálni, azzal a melegre lágyuló műanyagokat tudod vágni.

2015. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2, köszönöm a választ! Esetleg nincs olyan üzlet, ahol lehet elektromos árammal hevített pengét venni, hogy ne kelljen forrasztópákát és szikepengét kombinálni?
2015. jan. 18. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy létezik-e ilyen kéziszerszám, és ha igen, hol kapható. A legközelebbi, amit mondani tudnék az a zacskó és zsákvágó gép. De az megint csak egy asztali gép, és leginkább csak nejlon vágására alkalmas. Egyszerűbb, ha veszel e forrasztópákát és valakivel csináltatsz hozzá egy vágófejet.
2015. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes ötlet, de nem igazán tudom, hogyan lehetne beleépíteni egy pengét a pákába. :S
2015. jan. 18. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!