Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kompakt...

Mit gondoltok a kompakt fényképezőgépen, gond lehet a kiugró vakuval?

Figyelt kérdés

Amit kinéztem (Canon sx600 hs) egy kis kompakt gép, és nem annyira szimpatikus ez a kiugró, kiálló vaku rajta. Olyan instabilnak tűnik számomra, mintha bármelyik pillanatban kilazulhatna, vagy letörhetne.

Volt már valakinek kompakt gépből ilyen típusú? Mennyire bírja a ,,strapát"?



2015. jan. 19. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, de az visszamászik a helyére.

Nekem nagyobb van 1000D, annak felhajlik a vakuja, de eddig nem volt vele gond, lehajtom a kész a kép és ennyi. Annyi a trükkje, hogy nem kell rángatni, erőltetni, kint lévő vakuval dobálni.

2015. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen tudom, hogy vissza kell nyomni utána, csak még nem volt ilyesmim. Nagyobb gépeken már láttam kiugró vakut, de az nem csak egy ilyen kis téglalap volt, hanem teljesen más formája volt. Szóval ezért gondoltam, hogy gagyibb lehet :).

2015. jan. 19. 12:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Igazából, nem.

Nem az határozza meg a gagyiságát, hogy kicsi.

A canon egy nagyon jó márka és akár professzionális, akár kompakt turista fényképezőket gyártson is az ugyanolyan minőségi. A nagy nem azért drágább mert strapabíróbb hanem mert több rajta a funkció, és a tartozék.

2015. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor véleményed szerint érdemes megvenni ezt a típust, ár-érték arányt figyelembe véve is.
2015. jan. 19. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha mindent megfelelőnek találsz rajta, kielégíti a vágyaidat (lol), úgy érzed neked való, akkor természetesen érdemes. A vakuka ne legyen probléma, de ha nagyon zavar akkor mikor kibontod óvatosan csekkold le, hogy nem mozog e vagy ilyesmi, próbáld ki sokszor, teszteld, használd. Három napig folyamatosan fényképezz vele, mert addig szó nélkül kicserélik, 3 nap után általában javíttatni szokták, az már a garanciához tartozik és azzal macerás.
2015. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen teljesen kielégíti az igényeimet :D.

egyébként maximum 50 ezer Ft-ban gondolkoztam és találtam még két másikat: Nikon s9600 és s6800, de szerintem ha a tudást meg az árát is nézzük még ez éri meg a legjobban.

Köszi a segítséget! :)

2015. jan. 19. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nincs mit, örülök, hogy hasznos voltam. :D

Amúgy az alapszabály az elektronikai készülékeknél, hogy teszteld amíg bírod! Amikor én megkaptam a gépem akkor a 72 órából minimum 50-et fényképeztem :D Minden beállítást minden funkciót rongyosra használtam :D az egész kézikönyvet átfésültem.

Szegény pici cicámat fotóztam legtöbbet. Meg is unta és ha már ráemelem a gépet úgy iszkol mintha puskát fognék rá xD.

2015. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez jó :D. Én is ezt fogom tenni szerintem, aztán ha valami hibája van az csak kibukik.

A tesztalany nekem is a macskám lesz szerintem, bár eddig is utált ,,reflektorfényben" lenni :D.

2015. jan. 19. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig ők olyan szépek nem? :D

Legjobb képeket állatkákról szoktam csinálni. Van tesómnak két yorkija, ők szeretnek pózolni :D

2015. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen :). Nekem mindig is cicám volt, de egyik sem volt oda ha fényképezgettem őket :D. Mondjuk a nap 80%-át átalusszák úgyhogy nem nehéz képet csinálni róluk ennek ellenére :D.
2015. jan. 19. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!