Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én kettős állampolgár...

SA_milady kérdése:

Ha én kettős állampolgár vagyok, de nem Magyarországon élek, mi a helyzet a születendő gyermekemmel, ő mi lesz? Mi a teendő ilyenkor, hol kell és mikor őt bejelentenem?

Figyelt kérdés
Automatikusan megkapja a Magyar állampolgárságot? Az apukája (akivel nem vagyunk házasok) beleegyezése nélkül is átvihetem a határon?

2015. jan. 19. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Selam

Amıt most kerdeztel nagyon sok mındentöl függ...Bocsanat nem magyar laptoprol ırok. Attol függ az orszag amelyben jelenleg eltek EU-s tag-e avagy nem? Ugynevezett 3.orszagbeli az apuka vagy ahol eltek? 3.orszagbelıkent gondolj az arab,török stb nemzetekre...

Ha az apuka az apasagot elvallalja ırasban nyılatkozık magarol az apasag elısmereseröl csak akkor kerül a nevere a gyermek de ezaltal ha hazasok vagytok ha nem a jogaı automatıkusan lesznek mıntha hazassagban született volna a gyermek,magyarul 18 eves koraıg az utlevel ıgenylesehez ıs kell az apuka SZEMELYES megjelenese a hıvatalban es szemelyesen kell alaırnıa magat az utlevel kerelmezö lapot ıs. tehat ergo nem vıheted at a hataron az engedelye nelkül. Kızarolag a kesöbbıekben akkor nem fog kellenı ehhez az engedelye ha pl megromlık a kapcsolat es a gyamsagot neked ıtelık erröl bırosagı hatarozatot kapsz,akkor nem kell az utlevelhez az ö engedelye vagy az elvıtele a gyermeknek,azonban ez felvetı a lathatas tovabbı kerdeset ıs amely szabalyozott es amıt ha nem tudsz teljesıtenı akkor ö perelhet teged de az mas tema most nem ıde tartozo a kerdeshez.

Ha 3.orszagbelı a parod,pl török vagy arab akkor a gyermeket sehova nem vıheted az engedelye nelkül.A gyermek annak az orszagnak az allampolgara lesz ahol megszületık plane ha az apuka ıs annak az orszagnak az allampolgara es elısmerte az apasagot. Ha az apuka pl ıszlam vallasu te hıaba vagy kereszteny a gyermek ıszlam vallasu lesz az apa vallasat kapja. De ha az apa ırasos nyılatkozatban nem ısmerı el az apasagot akkor te mınt egyedülallo anyuka vagyıs szülö oda vıszed es azt csınalsz vele amıt akarsz marmınt a gyermekkel oda utaztok ahova csak akartok,ezert ırtam függ attol hol eltek jelenleg..Nagyon sokban függ.

2015. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, sokban segítettél. Román az apuka, ott is élünk. Nem tudom, mikor kell bejelentenem a gyermekemet a magyar hatóságoknak, s megkapja-e automatikusan is utánam a magyar állampolgárságot. Esetleg hol tudnám ezt megérdeklődni, mikor nem késő?
2015. márc. 22. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!