Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nyelv a legkönnyebb...

Melyik nyelv a legkönnyebb ezek közül?

Figyelt kérdés
német,francia,latin,orosz és most meg angolt tanulok,még nem megy anyira profin de próbálkozok

2015. jan. 22. 19:16
 1/4 anonim válasza:
angol
2015. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az angol feladja a leckét az igeidőivel, de azonkívül a német az egyik, ha nem a legkönnyebb nyelv.
2015. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Németben, franciában meg oroszban nemek vannak, amik a funkcionális nyelvhasználat szempontjából TELJESEN fölöslegesek, emiatt én elvből nem kezdek bele olyan nyelvbe, amiben meg kell jegyezni, hogy asztal pl ffi, a lámpa meg nőnemű főnév, és még eszerint ragozni, pl a németben ez teljesen random. A francia meg a spanyol annyiban könnyebb lehet talán, hogy ott mintha látnád magán a szón, hogy milyen nemű (=nem kell "bemagolni"), de ezt csak hallomásból tudom. A franciában az a nehéz, hogy kiejtésben sok szó ugyanúgy hangzik, de közben máshogy kell leírni, és ez gondot okozhat néha. Ajánlani az angolt ajánlom, de ott tényleg a komplex igeidők jelenthetnek kihívást. Egyéni preferencia kérdése. Az angolt még azért is ajánlanám, mert a fél világ, plusz az internet 99%-a angolul van.
2015. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#2 a német nem könnyű nyelv, se a kiejtés, se a vonzatok és a névelők miatt, pl. mond ki a cseppkőbarlangot németül

komplex középfokúm van belőle origo-s, úgyhogy tudom

2015. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!