Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek szokott zúgni a fületek...

Nektek szokott zúgni a fületek? Illetve mitől lehet?

Figyelt kérdés

2015. febr. 7. 13:50
 1/3 anonim válasza:

A fülzúgás okainak lehetséges magyarázatára számos elmélet létezik. Egyes kutatások szerint a fülzúgás kiváltója a csigában (cochlea) lévő szőrsejtek fokozott működése, hiperaktivitása. Egy másik, az előzőnél jóval valószínűbb ok a nagyon erős zaj vagy mechanikai inger (robbanás) hatására a szőrsejtekben kialakult ingerület miatt létrejövő fülzúgás. Ekkor az idegpályák aktivitása hosszabb ideig tart, öngerjesztővé válik, és az aktivitás akkor is megmarad, amikor a kiváltó ok (külső zajforrás) megszűnik, a fülzúgás így állandósul. De a hallóideg vagy az agyi központoknál lévő idegi kapcsolatok (szinapszisok) károsodása is állhat a háttérben.


A fülzúgás lehet objektív és szubjektív.


Objektív ritkábban fordul elő. Ebben az esetben a vizsgálatot végző orvos eszközök által, például sztetoszkóppal ki tudja mutatni a hanghatás okát. Ilyenkor a fej és a nyak ereinek rendellenessége (érelmeszesedés, érszűkület), vagy a középfül és a szájüreg garat felé eső izmainak fokozott aktivitása váltja ki a fülzúgást.


A szubjektív fülzúgás csak a páciens számára érzékelhető, eszközzel nem mérhető. Ez a gyakoribb típus, amelynek kiváltó oka sokfélék lehet: fülkürthurut, középfülgyulladás, a már említett belsőfül-károsodás, felgyülemlett fülzsír (ez halláscsökkenést is okoz), daganatos megbetegedések, Méniére-betegség. Többnyire azonban a hátterében nem hallórendszeri megbetegedés, hanem más probléma áll: vérszegénység, fejet ért ütés, agyrázkódás, idegrendszeri eredetű megbetegedések, szív- és érrendszeri megbetegedések, anyagcserét érintő betegségek (pl. cukorbetegség), fertőző betegségek szövődményei, gyógyszermellékhatások, élvezeti cikkek fogyasztása (alkohol, dohányzás, kávé stb.), a nyak- és válltájék mozgásszervi elváltozásai, fogászati megbetegedések, feszült idegállapot, migrén.


Lehetséges kezelési módok: gyógyszeres kezelés, digitális, fülbe helyezhető készülékek, melyek a fülzúgást az általuk kibocsátott hang segítségével elfedik, TRT- (Tinnitus Retraining Therapy) módszer, amelyben a digitális eszköz hatását kiegészítő tréningekkel, meditációval, hipnózissal kombinálják. Gyógynövénykészítmények vagy akupunktúra is hatásos lehet bizonyos esetekben.

2015. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem magas vérnyomástól zúgott. Nem tudtam, hogy magas, mikor kiderült, és kaptam rá gyógyszert, elmúlt. Szúnyog döngéséhez hasonló hangot hallottam folyton.
2015. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem a fogam vagy az érrendszerem miatt lehet,jövőhéten kiderül.
2015. febr. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!