Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jár-e ez a kedvezmény?

Kérdezlek kérdése:

Jár-e ez a kedvezmény?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy a magyar állam fizeti (ha jól emlékszem 30 év alatt) az első lakásod maximum felét. Ez mennyire igaz? Valamint ez azokra is igaz, aki mondjuk örökölt már egy fél lakást?

ELőre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2015. febr. 8. 20:40
 1/7 HSz76 ***** válasza:

Szocpol amire gondolsz, új néven csok. Júliuustól lezs használt ingatlanra is, gyerekszámtól, nm-től, és ingatlan energwtilai tanusítványától függ az értéke.

2 gyerekre kb 1 M Ft.

2015. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Úgy hallottam, hogy a magyar állam fizeti (ha jól emlékszem 30 év alatt) az első lakásod maximum felét"

Nem ilyen biztos hogy nincs. A vagyonszerzési illeték megfizetése alól adhat felmentést, vagy kedvezményt. De gondolj bele, ha valaki kinéz egy 50 millás lakást akkor az állam adna neki 25 misit?

2015. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én így hallottam, és asszem maximum 25 millióig. Azért kérdezem mert nem vagyok benne biztos. Valaki esetleg tudja? Vagy ha ez nem, akkor milyen támogatások járnak olyan fiataloknak, akik még tanulnak, és árvák?
2015. febr. 9. 19:22
 4/7 HSz76 ***** válasza:

Már leírtam:CSOk.

Az hogy valaki árva, nem jelent semmit (se hátrány, se előny). Ki a nevelőd!

Ha állam, akkor kapsz pénzt majd.

Ha nem az állam, akkpr semmit. Kivéve ha nevelőd meg tud, és akar segíteni.

2015. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 HSz76 ***** válasza:
2015. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs gondviselő, nincs állam, magam vagyok. Nincs gyerek se, mert szocpol gyerek után jár.
2015. febr. 10. 19:39
 7/7 HSz76 ***** válasza:
Szocpolt 2 gyerekre megelőlegezik. Sajnos másról én nem tudok. Árvasági ellátás amivan, de az havi összeg, gondolom azt kapod.
2015. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!