Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás szükséges-...

Hagyatéki tárgyalás szükséges-e, és kinek kell megjelennie?

Figyelt kérdés

A szüleim már 20 éve eltartási szerződést kötöttek a nagymamámmal. Az ellátást ennyi év alatt kifogástalanul, teljes mértékben megkapta! Mivel anyukám másik testvére elvitte magához a nagymamámat a nyugdíja miatt (amiből a szüleim 20 évig semmit sem láttak), ezért nagyon megromlott a viszony a két testvér között. Nagymamám szellemi állapota sokat romlott, ezért erősen befolyásolható.


Mivel létezik egy eltartási szerződés és egy lemondás az örökségről irat, melyben lemondtak mindenről, még a leszármazók is a kötelesrészről, és semmilyen követeléssel nem állhatnak fent... Ezen felül az anyukám testvérei, a részüket megkapták, egyszóval ki lettek fizetve.


Ezért az lenne a kérdésem, hogy a nagymamám halála után szükséges-e a hagyatéki tárgyalás, ha igen, akkor elég, ha csak mint örökösök a szüleim jelennek meg, vagy ugyan úgy a nővérének is meg kell jelennie? Valamint milyen iratokat kérnek a hagyatéki tárgyaláshoz?


2015. febr. 17. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

1 lesz tárgyalás

2 minden lehetséges örökös megkapja az idézést a hagyatéki tárgyalásra

3 vinnetek kell azt az iratot ami bizonyítja, hogy a várható örökségüket előre megváltották a szüleid (na, meg az eltartási szerződést is)

2015. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. febr. 17. 16:00
 3/5 A kérdező kommentje:
"Minden lehetséges örökös" kiterjedhet az unokatestvérekre is? Egyszóval az Anyukám testvéreinek a gyerekeit is beidézhetik? Megtehetik, hogy nem írnak alá semmit, ha nekik nem jár hagyaték? És továbblépnek...?
2015. febr. 17. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:

- anyukád testvérei, ha élnek

- ha nem élnek, akkor a gyerekeik


ha jól értem, akkor anno megtörtént a várható hagyaték "kivásárlása", így senkinek semmi keresnivalója nem lesz, de pereskedni bármiért lehet


(én jó régen kifizettem a bátyám akkori érték szerinti részét a szüleim lakásából, ügyvéd által készített dokumentumban rögzítve, amit aláírt bátyám, anyám - apám már nem élt akkor -, és én ... amikor anyu meghalt akkor meg már a bátyám sem élt, azonban a gyerekeit idézték a hagyatékira ... ott bemutattam a papírt, és így a lakást én örököltem, a bátyám gyerekei meg lemondtak valami zártkert földről is, és azt is én ... azt sem tudom hol van, amíg meg nem büntetnek, hogy nem kaszálom le)

2015. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, megtörtént a "kivásárlás". Csak sajnos a két testvér között ég és föld a különbség... Anyukám mindent megtett a családjáért, rengeteget dolgoztak és még a szüleit is eltartották két gyerek mellett/mellettünk. A nővére meg a régi szép időkben azt sem tudta, hogy éppen hol vannak a gyerekei, vagy éppen mi lehet a szüleivel... Most, hogy elvitték a nagymamámat, a családi viszony nagyon megromlott, így ilyen családra sajnos nem lesz szükségük, akik szinte kiforgatják őket a saját vagyonukból, amiért évekig tisztességesen és becsületesen megdolgoztak... Ezzel ellentétben Ők...
2015. febr. 17. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!