Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy "csasztuskát jár"? Mikor mondják ezt?

Figyelt kérdés
A csasztuska jelentését ismerem, rövid kis tréfás dal, amit én is, bárki kitalálhat buliból. De az, hogy csasztuskát jár, nem értem. Egy kisiskolás rajza egy vadászt ábrázol egy kopár erdőben. Talán a ruhája utal arra, hogy vadász. De miért az a kép címe, hogy "csasztuskát jár"?

2015. febr. 20. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
четверостишие, eredetileg négysoros énekelhető versike, illetve csasztuskának neveznek különféle tarhonyás ételeket is a ruszkik.
2015. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor tehát egy orosz tarhonyás étel, valamint egy négysoros versike a csasztuska jelentése. Én még tovább kérdezősködtem az ismerőseim között, és azt is mondták, hogy örömtáncot lejt. Bár ezt leírva a neten nem láttam, mint ahogyan a tarhonyás ételt sem. Azért köszönöm a választ.
2015. febr. 25. 09:41
 3/7 anonim ***** válasza:
előző voltam. A versike gúnyos hangvételű, amit valakiről énekelnek, és általában az illető rossz tulajdonságait, vagy esetleges testi hibáját domborítja ki, nevetség tárgyává téve azt, akiről szól. Nagyapám nyolc évet volt orosz fogságban, mire haza tudott jönni, gyermekkoromból emlékszem vissza, ő szokta valamiért csasztuskának nevezni a tarhonyás ételt. Azért egy orosz- szakértő véleményére én is kíváncsi lennék.
2015. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csasztuska az orosz csasztje(császtlívyj: boldog) öröm, boldogság szó után :"örömtánc"ot jelent inkább.
2015. jún. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. jún. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

csastuskák: mondókák rigmusok

[link]

[link]

dalok

https://www.youtube.com/watch?v=zSyuoRAhabA

https://www.youtube.com/watch?v=Enex-ow4hN8

ételt viszon nem hallottam de a macskanadrág mint felvidéki dödölle- tájjellregű - elképzelhető, de szakácskönyvekben hasonlót sem találtam

[link]

2015. jún. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég jól körbe lett járva a téma! :D
2015. jún. 30. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!