Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék pozitívabban...

Hogyan tudnék pozitívabban gondolkodni arról, hogy 15 évet tanultam és most Ausztriában takarítónő leszek egy pszhiátriai kórházban?

Figyelt kérdés

Hosszú körmöt nem lehet viselni, amit még értek, de hogy színe sem lehet. Kivagyok teljesen. Most szedtem le őket és úgy néz ki a kezem, mint egy gyári munkásé.

Az a gondolat meg, hogy ha rám néz valaki biztosan gondolja, hogy na ez is valami tanulatlan senki, akinek csak erre futotta.



2015. márc. 1. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Van munkád. Ez már királyság.

A többiek se keresnek sokkal többet, tehát kit érdekelnek a többiek, plusz se az utcán se a börtönben nem vagy, tehát részemről te sikeres vagy.


Kinőttünk a kommunista időkből amikor még lenézték az egyszeri munkást. Most egész városok mennek csődbe. Te ne stresszeld magad, nincs miért.

2015. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne félj, senki nem fog törődni veled! - sőt, a kulturáltabbja még előre is köszön.

Ha ez a munka neked negatív, ne vállald el és pozitív gondolatokkal haladsz az éhhalál felé.

2015. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:
jól fogsz keresni,ennek csak örülsz!talán előrébb is juthatsz majd pár év múlva.nem tudom mi a szakmád de kint könnyebb lesz másik állást találnod.
2015. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a két hozzászólást. Kicsit megnyugodtam.


Egyébként bérben tényleg nem rossz, mert 1200 euro lesz a fizum, amit 14x kapok meg.

Csak sosem képzeltem volna, hogy ilyen munkám lesz egyszer.


Mindenképpen tovább szeretnék lépni egyébként, csak valahol el kell kezdeni, és a szakmámban pont nehéz itt.


Irodavezető-titkárnő voltam otthon, és elvégeztem egy HR főiskolát, amit csakis a diplomáért tettem. Sok haszna egyébként sem volt, mert semmiféle gyakorlatban nem volt részem. Ennek ellenére mind pénzben, időben, kitartásban oda kellett tennem magam.


Egyébként hat hónapot kell itt dolgozni ahhoz, hogy valaki munkanélküli-segélyt kapjon.

Csak úgy mondom infóként.

És tele van az ország törökökkel. Ez eléggé furcsa.

Magyarországon úgy tűnik, mintha csak magyarok lennének.

Itt meg úgy, mintha Törökországban lennék.

2015. márc. 2. 00:04
 5/5 anonim válasza:

A jelenlegi állás szerint 13 évet tanultam. Nagy valószínűséggel én is Ausztriába fogok kikötni, gyári munkásként. Nem így képzeltem el a jövőmet. Összekaparom majd a pénzt az egyetemre, meg másra is.


Anya egyetemet is végzett (amivel együtt több, mint 15 évet tanult), valószínüleg ő is jön ki. Szerinted?


Én már most úgy vagyok vele, hogy jóval többet fogok keresni, mint itton. Gondolj erre te is! Kint töltesz X hónapot / évet és egyebesbe jössz! Ne gondol arra, amit írsz! Sok diplomás vállal el kint 'alja munkát'. Nem azért mennek ki az emberek, hogy barátkozzanak, vagy jó kedvükböl! A kintieket szerintem meg marhára nem érdeki, miért vagy kint, miért azt dolgozol, amit.

2015. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!