Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Canon EOS 70D -hez milyen...

Canon EOS 70D -hez milyen objektívet ajánlotok általános (sokrétű) felhasználásra? Canon EF-S 18-55 IS STM vagy Sigma 18-35mm F1,8 DC HSM? Melyiket ajánlanátok, melyik a jobb a kettő közül? (Minden tapasztalat, gondolat érdekel! )

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:

én értem félre, hogy minőségben teljesen különböző üvegeket hasonlítasz egymáshoz, vagy csak tévedek?


az F1,8 miatt rákerestem mindkettőre:

[link]

[link]



mindamellett

- a Sigmának nincs képstabilizátora

- a Sigma 35 mm-ét keveslem

- a Canon legjobb 3,5 fényerejét keveslem

2015. márc. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tévedsz, jelenleg Canon EF-S 18-55 IS STM -et használok, de a fókuszával nem nagyon vagyok megelégedve. A Sigmát (18-35 F1,8 DC HSM) ellenben ismerőseim dícsérték és ajánlották is. Mivel a Sigma objektíveket csak hallomásból ismerem ezért született meg a kérdés. Azt is tudom hogy a két obit nem lehetne egy lapon említeni...
2015. márc. 3. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:

miközben kerestem belebotlottam ebbe a filmbe, ahol a Sigmát egy másik Canonnal hasonlította össze (drágább, minőségibb, fix kókuszú, de még nem profi kategóriájú), és megdöbbentett, hogy a Canon autofókusza mennyire lusta volt (amikor a srác közelített mindkét objektívhez, majd kimozdult a képből)


asszem valahol van ilyen Canon obim mint a filmben, de nem nagyon használtam (5d MARK II-höz)


szóval vedd a Sigmát, ha van rá pénzed (ha jól emlékszem egy van egy Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM -em, és nem csalódtam benn)

2015. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget, akkor elindulok ezen a vonalon...
2015. márc. 3. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!