Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én akarok visszamenni a...

Csak én akarok visszamenni a 80-as,90-es évekbe?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és egyszerűen utálom ezt a világot. Túl fejlett a technika, a generációm undrító, mindenki csak a telefonját nyomkodja az utcán, a mai slágerek sem tetszenek, a divat sem igazán.

Én más vagyok, Nirvana-t, Beatlest, Joy Divisiont és hasonlókat hallgatok, az öltözködésemre sem a "tömeg" szó lenne jellemző.

Kevés ilyen embert ismerek, mint én. Vannak még ilyenek? Vagy valaki tapasztalt már ilyen érzést? Ez lélektanilag befolyásolt? Csak mert ilyet is hallottam már.



#múltba vágyás
2015. márc. 16. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg jobb idők voltak, amíg a technika ennyire nem nyomta el az életünket. Nem is kell olyan régre menni, a 90-es évek végén is tök más volt a társasági élet, mert nem voltak közösségi oldalak és a lakossági internet elterjedtsége is alacsony volt. A kulturális javakért (például film és zene) tenni kellett, utánuk kellett járni. Megszerezni egy-egy filmet vagy zenét külön elfoglaltság volt. Sőt, felfedezni is más élmény volt. Manapság annyi inger zúdul ránk, hogy már nem tudunk szelektálni és megcsömörlünk, ha nem figyelünk oda magunkra.
2015. márc. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%

Szia, teljes mértékben egyet értek veled, én sosem éltem a 80as vagy a 90es években, mert 2000-ben születtem, de én is utálom ezt a mai világot.. annó minden sokkal jobb volt/lehetett. Még anyagi gondok sem voltak. Mindenki kritizálja a korosztályomat, hogy a mai tizenéves lányok milyen nagy r*cok, de nekem ez nem ingem, és nagyon zavar. Régen biztos minden gyerek korához méltóan viselkedett.

Ja meg biztos nem ezeket a pólókat meg rövidnadrágokat viselték, amiket évről évre rövidebbnek gyártanak, és ki van belőle mindenük. Meg nem volt ilyen "páwa" stílus stb. Valahányszor a barátnőimmel találkozunk, csak a telefont nyomkodják, én meg ott jól elvagyok és hallgatom kinek mennyi lájk gyűlt össze a profilképére..

2015. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Maddii válasza:
100%
Nem! Én is ilyen vagyok. Szeretek telefonozni,de mit sem adnék, ha találkozthatnék a fiatal Beatles tagokkal!!
2016. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BözsiiNénii válasza:
100%

Kedves Kérdezô! A problémáddal abszolút nem vagy egyedül, bár én a 20-as éveim elején járok, mégis valamiért nem tudok mit kezdeni a mai világgal, emberekkel! Ôszintén szólva teljesen meg vagyok lôve, ha a régi idôkrôl van szó és bár nekem még "rendes gyerekkorom" volt viszonylag, a mai állapotok elkeserítenek! A zenei ízlésed nekem 5*-os, a lélektani részérôl nyilatkozva, szinte biztos, hogy befolyásol, mert túlságosan kapaszkodsz egy olyan alternatív múltba, amit nem éltél meg, legalábbis szerintem (tapasztalatból írom).

Ui.: A Joy Division- t imádom, de kevés depressziósabb zene létezik annál.

2016. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Biztos a 80-as évek kommunista magyarországa jobb volt, mint a mostani....
2016. dec. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül, sőt, egyáltalán nem Magyarország 80-as, 90-es éveire gondoltam. :)

Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 25. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon bejönnek a késői 80-as évek, zeneileg is, meg sokkal egyszerűbb volt akkor minden, a divat is, az emberek felfogása. De mondjuk itt nem a Magyarországira gondolok, inkább az Amerikaira, az jön át a filmekből, zenékből igazán :)


Esküszöm lemondanék minden technológiai lehetőségről is, de szívesen lennék egy normális korban, normális emberekkel...


Egyszer biztos felfogják találni az időutazást, de átlag ember tuti nem élhet majd ezzel a lehetőséggel, mert akkor minden összekuszálódna, és rövid idő alatt káosz lenne :( Az meg senkinek nem lenne jó. Így csak marad az álmodozás :(


30/F

2019. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!