Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy komoly kérdésem. Ez...

Van egy komoly kérdésem. Ez ellen most mit csináljak?

Figyelt kérdés
régen kiskoromban a többiek irigyek voltak rám, és folyton csúfoltak hogy nem lesz barátnőm, (meg a többi...) és onnan meg fogadtam, hogy addig nem fogok szerezni magamnak senkit, amíg meg nem bosszúltam őket. megbosszúljam vagy megbosszúljam? mert nem tudom magam lebeszélni róla immár 8 éve a dologról.
2015. márc. 19. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem azzal tudnád megbosszulni őket, hogy szerzel egy csajt?
2015. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tudom miért, de nem megy. szerintem van nekem valami feladatom itt, ahogy leszülettem.
2015. márc. 19. 12:47
 3/5 2xSü ***** válasza:

> folyton csúfoltak hogy nem lesz barátnőm

+

> nem tudom miért, de nem megy


Nem tudom, de ebből az látszik – persze lehet, hogy tévedek –, hogy okkal mondták, és nem „irigységből”. Láttak benned valami külső, vagy belső tulajdonságot, ami *valóban* megnehezíti a barátnőszerzést. Oké, nem szép dolog más tulajdonságain gúnyolódni – és nem is ez a célom ezzel a válasszal –, főleg ha valaki az adott tulajdonságáról nem tehet, mert mondjuk születésétől fogva olyan, amilyen.


De ettől függetlenül lehet, hogy igazat mondtak. Ez miért kívánna bosszút? Igen, néha az igazság kimondása a legfájóbb. Ha valaki azt mondja rám, hogy pl. buta vagyok, azon nem sértődök meg. Én pontosan tudom, hogy milyen észbeli képességekkel rendelkezem, tudom, hogy az állítás nem igaz, ezért nem veszem komolyan. No de ha valaki azzal szembesít, ami valóban igaz, na az valóban fájó pont lehet.


Meg úgy eleve nem gyerekes egy kicsit bosszút állni? Éld a saját életed, tedd meg, azt ami tőled telik, ami neked, érted fontos. Ha kell, ha éppen abban a pillanatban valaki keresztezi az utad, akkor persze célszerű megvédened magad, felvenni a kesztyűt, persze ennek is megvan az etikusnak mondható formája. De egy régen történt, lehet, hogy a gúnyolódók által már elfelejtett történésért bosszút állni? Lehet azóta megváltoztak, ők is felnőttek, ma már nem gúnyolódnának. Főleg úgy bosszút állni, hogy tulajdonképpen kár – azon kívül, hogy rosszul érezted magad – nem történt?


Meg ahogy az első válaszoló is írta. Nem azzal bizonyítanád az állításaik igaztalan voltát, hogy szerzel egy barátnőt? Nem azért, hogy nekik megmutasd, hanem azért, mert a kedvedre van a dolog.


Persze lehet érdemes tanulni abból, amit mások a szemedre vetettek. Vajon miért mondták, mit láttak benned? Van-e igazság benne. Ez közelebb visz ahhoz, hogy önmagadról helyes képet alakíts ki, ami meg feltétele annak hogy a világról is helyes képet alakíts ki, jól boldogulj benne. A hibás önkép hibás vágyakat kelt, és alkalmasint pofáraeséseket indukálhat.


> szerintem van nekem valami feladatom itt, ahogy leszülettem


Egyrészt ilyen nincs. Találhatsz célokat az életben, kitűzhetsz olyan célokat, amiért elszántan küzdesz. De ezek csak utólag látszanak úgy, hogy ez volt a feladatod. Előre, főleg úgy, hogy nem is tudod mi ez a cél, így a kijelentés kvázi semmit sem mond.


Másrészt akadályoz a feladatodban egy barátnő? Nekem is vannak céljaim, és az, hogy párkapcsolatban élek, ebben nem akadályoz, sőt néha képes közelebb is lökni a célomhoz.

2015. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mert nem adtam rá cselekedeti okot. és ráadásul még "kontráztak" is mellé. másnéven tettek rá sok lapáttal. NEM AKAROK BOSSZÚ NÉLKÜL MEGHALNI! ezért akarok magamról rossz hírt terjeszteni youtube video által, és ezért haragszok a nôkre (TISZTELET A KIVÉTEL) hogy kerülöm ôket nagyívbe hogy ne érjen lelki csalódás!!!
2015. márc. 19. 16:51
 5/5 A kérdező kommentje:
fent vagyok a youtube-on, azt kell beírni : csuklyás alak, fókusz dementora, és utcai árny. 3 video.
2015. márc. 21. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!