Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy ismim, a "barátom" de...

Van egy ismim, a "barátom" de csak virtuálisan beszélünk. Figyelmes, rendes, odafigyelő, számíthatunk egymásra. De ez így igazi barátság?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 04:25
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Semmi keppen sem! Ha a valo eletben talalkoztok nem biztos, hogy olyan mint amilyennek eloadja magat. Csak ugyesen, figyelmesen! Sok szerencset!
2008. aug. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Én is sok rendes fiúval csetelek.Egyikkel találkoztam,és mondjuk én csalódtam (főleg a kinéztében).Egyébként rendes volt,meg minden,de valahogy nem sokszor találkoztunk,cseteltünk utána...lehet,hogy én se jöttem be annyira neki.

Ha élőben is olyan jót tudtok dumálni,akkor lehettek 'igazi'barátok.Nagyon fontos,hogy lásd,hogy reagál a dolgaidra (mosoly,beköpés,testbeszéd stb.),nem sok mindent jelent egy x egy d-vel...

2008. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondhato igazi barátságnak mert virtuálisan megtudja mindenki játszani magát kedvesnek aranyosnak stb.. majd ha találkoztok stb ugy már igen:)
2008. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így max.virtuális "barátság" lehet,az igazi barátsághoz elengedhetetlen a személyes kontaktus is.Teljesen más valakivel így beszélgetni(esetleg képeket látni róla,a hangját hallani),mint mikor ott áll előtted hús vér emberként,amikor látod,hogy hogyan beszél,reagál dolgokra stb.Ha mód van rá,mindenképpen ismerd meg őt élőben is,mert lehet kellemesen,de lehet kellemetlenül is nagyot csalódni valakiben.
2008. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több olyan barátom is van akivel sosem találkoztam csak msn-en beszélünk, ettől még igazi barátoknak tartom őket, mert itt vannak ha rossz kedvem van felviditanak, tanácsot adnak, stb. A szerelem az ami más, az tényleg nem működik virtuálisan.
2008. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ez merőben értelmezés kérdése.


egy def. szerint a barátság

"szabad elhatározással megvalósított személyes kapcsolat. - Alapja a kölcsönös rokonszenv és az arra épült értékelő szeretet, amely legtöbbször a nézetek és az értékelés azonosságában is megnyilvánul."


ezen def. alapján a "személyes kapcsolat" kérdőjelezhető meg. Mély filozófiai vitába lehet azon bocsátkozni, hogy pl. egy msn mennyire személyes és mennyire nem. Szerintem lehet jóval személyesebb is, mint egy közvetlen offline találkozó.


Ha annak érzed, akkor az. Ne foglalkozz vele, hogy más mit mond.

2008. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen...köszönöm a kommenteket, azt hiszem így is lehet barátom. érzem..és azt hiszem jól is gondolom.
2008. aug. 26. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet. Nekem is van egy ilyen barátom. Egy suliba járunk, de ott a szia-szia-n kívűl nem szokott sokkal több lenni, viszont MSNen éjszakákat képesek vagyunk átbeszélgetni. Nekem egy ő igaz barátom. Remélem neked is ilyen jó barátod van!

S.

2009. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!