Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy szokták ezt mondani?

Hogy szokták ezt mondani?

Figyelt kérdés

Van, mikor valakinek elmondunk valamit, és az a fejében úgymond elég vizuálisan festi le, mert ahogy mesélik neki, olyan képeket és momentumokat jelenít meg benne, hogy pl. nem tudom... átlagon felüli. Vagyis elég erősen el tudja maga elé tudja képzelni a dolgokat, vagy éppen a fejében, kreatív módon. Mintha a képzelő ereje által a fejébe áramolt szavak, egyből összeállnának egy képpé, alakká/alakzattá... azzá amiről épp szó van.

Talán hogy tiszta legyen miről beszélek össze- vissza... egy pár példa mondat.:

"Vizuális a fantáziája", "Vizuális képzelőerő", "Túl vizuális a fantáziám"... ilyesmi...

Remélem pár ember talán érti miről beszélek, elnézést az összevisszaságért, csak nem nagyon tudom túl konkrétan körbeírni a dolgot, hogy egyértelműen érthető legyen.



2015. márc. 23. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden vizuális, ami képileg meg van jelenítve (habár csak a te fejedben). Így hát a fantáziája mindenkinek vizuális. Vannak, akiknek élénkebb a fantáziájuk és könnyebben elképzelik a dolgokat. Vizuális típusról is hallottam már, ő azt tanulja meg könnyen, amit lát. Amire te gondolsz, azt úgy mondják, hogy fantáziadús.
2015. márc. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!