Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Középiskolai felvételi beszélg...

Középiskolai felvételi beszélgetésen hogy kell viselkedni?

Figyelt kérdés
Nagyon félek tőle. Pánikrohamom van ilyen és hasonló helyzetekben, azt hogy küzdjem majd le? És hogy viselkedjek? A felnőttek általánosságban nem kedvelik a személyiségemet, mert kiállok magamért, van igazságérzetem és egyéniségem... És általában azok szoktak közkedveltek lenni, akik hallgatnak, csendben vannak, semmivel nincs ellenvetésük, és úgy általában hagyják, hogy 100%-osan irányítsák őket. Én nem ilyen vagyok (kivéve persze, ha rosszul vagyok - akkor felállni sem tudok, nemhogy beszélni). Önmagamat mutassam, vagy mindig azt mondjam, amit hallani akarnak? Középsuliban már csak számít valamit a személyiség is... Nem? Viszont az esélyeimből semmiképp nem akarok veszíteni, így is elég rosszul áll a szénám jegyek alapján.
2010. febr. 17. 09:37
 1/2 anonim válasza:
Gyakorold otthon a helyzetet. Találj ki magadnak kérdéseket, aztán válaszold is meg őket. A felvételiztető tanárok nem az ellenségeid, hanem pont rád kiváncsiak. Szóval csak nyugodtan menj el!
2010. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Harmoka ***** válasza:

Én tavaly voltam a gyerekemmel felvételi beszélgetésen. Amit láttam, és hallottam: A fiúk és a lányok is normálisan voltak felöltözve, nem sportcipő, nem farmer de nem is mindenkin volt öltöny. Próbáld eltalálni a középutat.

Nálunk a felvételin volt benn 4.-es tanuló is, és ő is kérdezett a felvételizőktől. Nem tananyaghoz kapcsolódó dolgokat, hanem hobbiról, milyen zenét szeretsz, szóval a mostani korosztályt érdeklő témákról. Erre is készülj.

A felvételi egyébként egy szöveg hangos felolvasása volt, utána el kellett mondani a tartalmát, és még tettek fel kérdéseket hozzá. Azonkívül kérdeztek az elmúlt hetek eseményeiről amik a fő hírek voltak újságokban, tv-ben rádióban. Ezeket is figyeld. Egyébként szerintem add magad, hogy határozott vagy az nem baj. Arra válaszolj, amit kérdeznek, nem kell nagyon izgulni, azért nem olyan vészes egy ilyen felvételi. Valahova úgyis felvesznek, mert több hely van mint ahány gyermek jelentkezik.

2010. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!