Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Berlinről...

Mi a véleményetek Berlinről és Bécsről?

Figyelt kérdés

A kiköltözés gondolata foglalkoztat, és leginkább ez a két város nyerte el a tetszésemet.

Bécs talán egy árnyalatnyival jobban tetszik, mint város, viszont Németország és a németek szimpatikusabbak, mint Ausztria és az osztrákok.

Bécs közelségét egyszerre érzem előnynek (hiszen így könnyebb meglátogatni az itthoniakat) és hátránynak is (elég sok kint a magyar, ami engem irritál).

Úgy tudtam, hogy Berlinben kiugróan magas a munkanélküliség, de idén februárban 11,2% volt, míg Bécsben 2014 júniusában 11,1% volt. Budapestről nem találtam konkrét adatokat, de ha jól tudom, itt kb. 5% körül van a munkanélküliség, ami ugyan kedvezőbb, de én mégis azt érzem, hogy mennem kell.

Még három évem van a diploma megszerzéséig, mindenképpen csak ezután mennék ki, semmiképpen sem végzettség nélkül.

Nektek mi a véleményetek a fent említett két városról? Milyen tapasztalataitok vannak?

19/f



2015. márc. 25. 02:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ausztria sokkal emberibb. Berlin meg...lassan több a török mint az árja német. :(
2015. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bécsbe nem érdemes kiköltözni szerintem, inkább akkor válassz egy határ melletti várost Magyarországon, és úgy ki tudsz jutni autóval, vagy vonattal. Szerintem. Berlin nagyon szép város, szerintem a fiatalabbak jobban kedvelik, mint Bécset. Berlinben kicsit úgy érezheted magad, hogy nincs olyan sok szabály, a híresebb helyek épületek közé nem csak a várak, múzeumok tartoznak (hanem pl.a fal a tv torony). Én inkább Berlint választanám.
2015. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!