Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék hirdetést feladni,...

Szeretnék hirdetést feladni, angol korrepetálás - nem hivatalosan, legálisan lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a szuperinfóba rakok hirdetést, hogy angol korrepetálást vállalok + telefonszám.


Ezt lehet csak így? Vagy kell valami, bármi? Papír, engedély stb. ? Nyugtát nem tudnék adni.


Ha nincs semmilyen papírom, lehetséges, hogy megbüntessenek? Kik? Miért? Mire? Mennyire?



2015. márc. 30. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs követelménye, hogy neked papírral kellene igazolnod. Tanár is van magán, ugye, de gondolom az iskolán kívüli időszakra ő sem váltott "jogosultságot", tehát mi alapon lenne büntethető? Már tanítani is tilos lenne, ha pénz cserél gazdát? Milyen világban élünk...
2015. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igaz. Bár, a magán tanárokról én mindig csak szóbeszédben hallottam, valaki mondta valakinek.


S igen, teljesen mindegy, hogy miért, kinézem a mai világból (Magyarországból), hogy ha már pénz cserél gazdát, akkor valaki igazolja azt, mi-hogy-mennyi-merre-miért stb.

2015. márc. 30. 15:08
 3/6 anonim válasza:
Teljesen legális, én mondjuk az OLX-en hirdettem magam, de nem büntettek meg érte, pedig én sem adtam senkinek nyugtát. És a jó benne még, hogy annyit kérsz, amennyit akarsz és vagy megfelel neki, vagy nem.
2015. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Simán adót és tb- t kellene fizetni. Ha a NAV észrevesz, megbüntet. Szerintem valamilyen vállalkozási formában lehetne hivtalosan csinálni, de úgy meg már olyan sokat kellene kérni, hogy megérje, hogy nem lenne tanítvány.
2015. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Válasz #1: Teljesen legális.

Válasz #2: A NAV mégis megagyal érte.


Ez igen... :D

2015. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Még mielőtt vérszemet kap valaki, cseppet sem legális. Az hogy minden egyetemista csinálja és baráti berkeken belül vállal korrepetálást, az egy dolog, ettől még a NAV ezért simán megbüntet. Elmegy hozzád egy angol órára, mert jó fej közös ismerősödre hivatkozva becsekkol hozzád, aztán óra után meg helyetted kiállít egy fél milliós bírságról szóló csekket. Egy korrepetáláshoz nem kell tolmács képesítés, de valami hivatalos formát adni kell neki akár egy adószám formájában és nyugtát adni. A barátnőm számára keressük most a hivatalos formáját ennek, ezért keveredtem ide. Elég egy rosszakaró, és máris fel vagy nyomva. A nav pont magasról x@arik rá arra, hogy te csóró egyetemista vagy aki kis jövedelmet akar, vagy ki vagy mi vagy.
2023. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!