Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnenk hazakoltozni...

Dorinabako kérdése:

Szeretnenk hazakoltozni Angliabol. Ket gyermek unk van: 9 es 6 eves. A gyerekek beszelnek magyarul, de irni es olvasni nem igazan tudnak. Van valamilyen modja (iskola) annak hogy felzarkozzanak. Esetleg valakinek hasonlo tapasztalata?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 6. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A 6 évesnek nem lesz túl sok problémája, hisz lehet, hogy nem is iskolaköteles még. Attól függ, melyik hónapban született. A 9 éves is gyorsan fel fog zárkózni. Mikor tervezitek a hazaköltözést? Addig próbáld fölzárkóztatni te magad elkezdheted tanítgatni olvasni magyarul. Az írást is máshogy tanulják az angolok-itt élek, és van egy reception classos lányom.

Egyébként alsó tagozatos tanítóként végeztem fősulin. Szóval kábé tudom, hogy 3.-ban mit tanulnak a gyerekek. Matekot is valszeg kicsit másképp tanulta a gyerek az angol suliban, de szerintem hamar át fog állni arra a gondolkodásra, ráadásul szerintem nem lenne elmaradva a magyarhoz képest. Megnéztem a minap a lányomnak évvégéig mit kell tudnia matekból és szinte egy az egyben megegyezett a magyar elsős követelménnyel, magyarul a gyereked tuti nincs lemaradva. Ha megtanítgattad a népdalokra, amiket ismersz, akkor még énekből sincs elmaradva. Környezetből kábé ugyanazt tanulják. A legproblémásabb itt az olvasás, de azon te is segíthetsz.

Az iskolába be kell menni, ahova szeretnéd íratni és meg kell kérdezni, hogy kell e felmérőt írnia és ha igen, hogyan készülhet fel rá. Ha jövő szeptembert már ott kezdi, de nyáron még lenne ideje felkészülni, járhatna esetleg tanárhoz, lehet még valami fősulis végzős diákot is találnál a feladatra.

2015. ápr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A lanyom oktoberi es a fiam szeptemberi szuletesu. Valojaban en ebben az evben terveztem hazamenni, de lehet hogy meg maradnunk fog kelleni 1-2 evet. De Viszont akkor mar nehezebb lesz mivel mar felso tagozatu lesz a lanyom. Nehez donteni, de itt nem szeretnenk megoregedni!!! Valahogy nem latom itt a jovonket. Csak nem szeretnem, hogy a gyerekek innak meg a levet!!!!!
2015. ápr. 9. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz jó döntést hozni. Ha még csak nem lenne gyereke az embernek, könnyebb lenne, de úgy, hogy van gyerek, már nehezebb. Mielőbb döntsetek, mert ahogy te is írod, minél később lesz váltás, annál nehezebb lesz nekik. De nektek is, hiszen magyarban sajnos a kor is számít. Itt nem számít, hogy hány éves vagy egy álláshírdetésnél. Otthon sajnos számít. Nehéz idegenben felkapaszkodni. Én majd most próbálok. Októberben megyek vissza dolgozni leghamarabb...ha találok jobb munkát, mint amiből eljöttem maternity-re. Ha nem, akkor novemberben spuri vissza. Néha elgondolkodok én is. A páromnak esélye nem lett volna és nem lenne ma se jobb melót szerezni,(sajnos "csak" érettségije van, gyárban dolgozik 18 éves kora óta, mikor kijöttünk, akkor volt 30. Otthon csak gyárakba kellene szegény) de én tanítóként elhelyezkedhettem volna magyarba-mivel ez a végzettségem. Ehelyett kijöttem takarítani, szalag mellett állni.(A jobb élet reményében. Nem gondoltam, hogy ilyen hosszú ideig gyárakba kényszerülök) De kaptam cserébe jobb megélhetést. Sajnos eddig mindig úgy jött ki a lépés, hogy nem próbálhattam előre lépni, de most már szabad a pálya. Majd 8 éve vagyunk kinn, már enyhén szólva elegem van a sar melóból.

Ti mióta vagytok kinn, mit dolgoztok?

2015. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most volt 5 eve. Gyarban dolgozunk valtott muszakban. Nincs okom panaszra ami a munkat illeti. Minimalber. Meg lehet elni belole. De megis valami nem az igazi itt. Sokat olvasgatok MO-rol (gazdasag, megelhetes...). Ti melyik reszerol vagytok MO-nak? Itt Angliaban hol eltek?

Amugy mar mi is 30-on felul vagyunk. Sajnos itt esely nincs ingatlant venni csak ha eladosodsz 30 evre. MO-n viszont innen nezve nem dragak. Ez sem mindegy.

Olvastam egy-ket cikket az otthonoktatasrol, de nem igazam vagyok kepben. Az ismerosom azt mondta, hogy csak olyan tanithatja a gyerekeit otthon, aki tanari diplomaval rendelkezik. Esetleg tudsz errol valamit? Amugy hogyan latod Te mint tanar a helyzetet? Mondjuk, ha mar a lanyom 5.-es lenne - volna eselye felzarkozni vagy pokoli nehez lenne?

2015. ápr. 10. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!