Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha pl. vajdasági magyarként...

Ha pl. vajdasági magyarként nyernék az ötös lottón vagy pl. az eurojackpoton egy nagyobb nyereményt, akkor azt én, mint külföldön Vajdaságban) élő kettős állampolgár felvehetem? Adóznom kell utána mindkét országban?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 9. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen mert ha jáccani birsz akkor a nyereményt is fel birnád venni.Szerintem nlunk (Szerbiában(Ugyanis én is Vajdasági vagyok)( is adózni kell.
2015. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. ápr. 10. 18:04
 3/6 anonim válasza:
Amit nyersz magyarban az bruttó, szal adó már le van vonva belőle. Szerbiában van ez, h azt később vonják le. Amilyen köcsögök Szerbiában a bankok és átutalnád, simán megadóztatnák a kezelési költségen kívül. :D
2015. máj. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nettó összeg? Nem utaltatnám át szerbiai bankba, mert lehet egy napon hűlt helyét találnám. Magyarországon hagynám, ha csak lehetséges, és inkább Magyarországon adóznék, ha kell, de nem itthon. Sosem lehet tudni ezeknél, hogy mit találnak ki, ezért hagynám inkább ott, ha lehetséges.
2015. máj. 20. 16:51
 5/6 anonim válasza:
100%

#3 vagyok

Most nézem, hogy összekevertem a kettőt. Nettót kapsz tisztán, bruttó amiből levonnak. Bocsánat. :D

Az eurojackpot bruttó, 16 százalékot vonnak le belőle. Az ötöslottó meg nettó, abból le van vonva már (szja, tb).

2015. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mondjuk, ha vennél Mo.-n egy házat, itt fektetnéd be(mondjuk itteni bankszámlákat nyitnál), nem hiszem, hogy lenne bármi jogi alapja, hogy leadóztassanak, ma annyi tűnne fel, hogy eltűntél.
2022. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!