Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki látott már 9 db...

Ha valaki látott már 9 db animét (a legtöbbet már 2-szer is), az már nevezhető animésnek, vagy akár otakunak?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 21. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Aki 1-2 animét megnéz szabadidejében (meg úgy általában szereti a japán rajzfilmeket), az már nevezhető animésnek. (persze vannak olyanok, akik több száz animét megnéznek, ahhoz képest ez semmi)

Hogy valaki otakunak nevezhető vagy nem, az nem a megnézett animék számától függ, ha valaki sosem néz animét, de egész nap a számítógépen játszik, nem nagyon barátkozik, sosem jár bulizni stb. az már nevezhető otakunak.

Viszont ha valaki minden nap megnéz 1-2 részt, ha éppen unatkozik, de nem ezzel tölti az ideje nagy részét, az nem lesz otaku akkor sem, ha már 100 animét megnézett.

2015. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 walkingdeadanna válasza:

Kedves 1.válaszoló!

Japánban tényleg ezt jelebti az "otakuság",de itt Magyarországon éppen hogy pozitív jelentése van. Nem muszáj elzárkózott, külvilág mentes életednek lennie ahhoz hogy otaku légy. És hogy a kérdésedre válaszoljak, tényleg nen leszel otaku attól hogy néha megnézel egy-egy animét. Nem mondhatod, hogy "hú, megnéztem a 9. animét is, most már otaku vagyok!". Személy szerint az otaku jelentése hazánkban, annyit tesz hogy szabadidődben csak animét nézel, vagy könyvet olvasol, esetleg a gép előtt ülsz. De csak szabadidődben, mert nem húzódhatsz ela társadalomtól, és az iskolai feladatoktól/munkától.

2015. ápr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak 9-ET? NEM.


Én már láttam vagy 100 animét, de szerintem én se nevezhetem magamat annak.

Amúgy se csak attól függ, hogy mennyit láttál.

Otakunak lenni amúgy se pozitiv dolog, elég ha beirod a google be. Olyan vesztes emberekre mondják, akik feladtál a szociális kapcsolataikat, vagy munkájukat és az animéknek élnek,életüket pedig teljsesen átadták ennek a másik világnak.


Ne is akarj Otaku lenni, csak azért meg ne néz meg még xx számú animét, hogy "Otaku leheess". -.-

2015. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De animésnek azért már lehet nevezni, nem? Kb. 4-5 hónapja nézek animéket.
2015. ápr. 22. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Animés vagy ha szereted az animéket és ennyi. Nem kell ahhoz milliót megnézni. Elég egyet is.
2015. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!