Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, én annyira...

Valaki segítsen, én annyira lusta vagyok tanulni (Félek hogy nem tudom meg csinálni, és 2 év alatt nem tudok annyit tanulni) de nagyon szükségem lenne egy érettségire. Mit tegyek hogy rá vegyem magam?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 24. 15:41
 1/3 anonim válasza:

Szia! Biztos, hogy lustaság? Akkor az akaratodat szedd össze, ne a szokásos milliődben tanulj, hanem mondjuk a konyhában vagy nappaliban. Ne hgy elvonják a figyelmed más dolgok. NE firkálj tanulás közben, ha elkalandozol, térj vissza.

Gimis koromban én is inkább mást csináltam volna, de le kellett érettségizni, és ha már vizsgázik az ember és tanul, akkor ne az legyen a cél, hogy "csak a kettes meglegyen"...Legyenjobb!

Én fogtam a könyvet, mondjuk történelem, elolvastam a tananyagot. Nem memorizáltam, aztán elolvastam még egyszer. Ezután visszamondtam magamnak, és el is képzeltem a történetet. Így kapcsolva lett egy képi dologhoz. Vizsgán ezt idéztem fel és könnyen ment.

A matek, fizikaaz másabb. Le kell ülni magolni, értelmezni. Határozd el, hogy akarod és csináld. És ne félj! Mert a félelem blokkol.

2015. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sidel ***** válasza:

Akaraterőd szedd össze. Határozd el magadban, hogy csak azért is megcsinálod és tegyél meg mindent annak érdekében, hogy jól sikerüljön. Mellesleg 2 évvel korábban még tuti van annyi időd, hogy mindent ötösre megtanulj... ennyire nem kell parázni. Akaraterő.

Mi mást csinálsz tanulás helyett? Sokat tévézel, gépezel? Mondj le ezekről, vagy legalább iktass be korlátokat. Anno én napi szinten rengeteg órát játszottam netes stratégiai csapatjátékkal, de érettségi évében úgy döntöttem abbahagyom. Eleinte hiányzott, de utána három év úgy telt el, hogy szinte nem is gondoltam rá és rengeteg időm lett tőle.

Tanulj mindig olyat, amihez éppen kedved van, ezt ennyivel előtte még bőven megteheted.

2015. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként Pincér vagyok.semmire nincs időm, nincs egy heti rendszeres programom! Nincs egy sorozat amit meg tudnék nézni! Annyira nincs időm. Meg próbálom össze szedni magam! 2 éve dolgozom
2015. máj. 26. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!