Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a vetés sorrendje? Mármint...

Mi a vetés sorrendje? Mármint milyen tevékenységek követik egymást?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit hallottam,hogy először egy ekével felszántják a területet utána egy bizonyos fogas boronával kialakítják a magok helyét azt hiszem.meg utána le simítják valamivel a földet és gereblyéznek valamit egy nem tudom milyen,de valami spéci gereblyével. Utána meg a növényből ami kihajtott kiverik valami eszközzel a magokat. De ennél egy kicsit pontosabb leírás kéne nekem! :/ Remélem elég érthetően megtudtam fogalmazni a kérdésemet! Köszi előre is a válaszokat!

2015. máj. 6. 14:49
 1/1 anonim válasza:

Van forgatásos és forgatás nélküli talajművelés

-forgatásos : összel felszánták ekével a földet hogy télen belefollyon a csapadék és ha megfagy a föld szántás után akkor sokkal porhanyosabb lesz, tavasszal a kukoricának és a szotyinak elkezdik megcsinálni a magágyat , amit fogassal vagy simítóval(hogy ne száradjon ki a talaj felső rétege, ami a magágy lesz) ásoboronával vagy már mostanában a különféle kompaktorokkal(a fogas és a símitó keveréke) végzik a magágykészitest ,tavasszal műtrágyázás előtt is szoktak kompaktorozni hogy egységes felszint hozzanak létre a mütrágyázás előtt és utánna pedig beledolgozzák a mütrányát a földbe a kompaktorral, aztán kezdődik a vetés (vetögéppel,pl a kukorica szonyi vetőgép teljesen más mint mondjuk amivel búzát árpát rozst stb vetnek) , a növényt növekedése során különböző vegyszerekkel szórják le (pl. rovarírtó) aztán megkezdődik az aratás kukorica tarló esetében szántani szoktak ezért is hivjuk forgatásos talajművelésnek mivel az eke forgatja meg a talajt de előfordulhat az eketalpbetekség ami azt jelenti hogy mindig kb 30 cm mélyen műveljük a talajt ezért kellenek a különféle talajlazítók

forgatás nélküli :gépei(nehézkultivátor tárcsa lazítók)

pl a kukorica tarlót szántoföldi nehézkultivátorral (pl. horsch tiger népszerű)

ami bekeveri a szármaradványt a talajjal amibe már lehet vetni a többi meg már ami másikba volt

2015. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!