Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok egy ennyire...

Ti mit csinálnátok egy ennyire lehetetlen helyzetben? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Egyetemista diák vagyok, és édesanyám két hete hunyt el tüdőrákban. Apám úgy döntött, hogy alkoholba folytja bánatát, amivel még inkább megnehezíti az egész helyzetet. A diákmunkával nagyon kevés pénzt keresek, szinte képtelenség lenne belőle elköltözni, de már nagyon nehezen bírom. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudom, hogy egy jól fizető állás kellene, de nagyon nehéz bármit is találni. Kétségbe vagyok esve.

2015. máj. 7. 22:35
 1/6 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%

Részvétem...


Ilyesmi helyzetben még nem voltam, de az jutott eszembe így elsőre, hogy nem elköltözni kéne, hanem apádat észhez téríteni. Meg kell vele értetni, hogy te még itt vagy neki, ne taszítson el magától, mert szükségetek van egymásra. Ezzel mindkettőtöknek jót tennétek.

2015. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igen, ezt sokan mondták, de soha nem jöttünk ki, és őt nem annyira érdekli, hogy velem mi van. Én ezt már elfogadtam, és egy alkoholista emberrel nagyon nehezen lehet szót érteni, mert csak a saját bánatát látja. A másik nem fontos neki, még akkor sem, ha a saját gyerekéről van szó.
2015. máj. 8. 09:18
 3/6 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%
Hajaj... Nem kell bemutatni az alkoholistákat, nekem is volt már dolgom egy párral. Ráadásul akkor ő az agresszív típus, akivel aztán tényleg nem lehet mit kezdeni. Ez esetben csak azt látom megoldásnak, hogy meghúzod magad addig, amíg félre tudsz tenni egy kis pénzt és egy pár haverral közösen vesztek ki egy lakást. Mondjuk nyár végén érdemes körülnézni, de még mielőtt elkapkodják a lakásokat. Úgyis jön a nyár, többet tudsz dolgozni, így félretenni is. Meg nézd meg a gazdagmami.hu-t, ott van egy pár ötlet, hogy hogyan lehet egy kis mellékeshez jutni, hátha van köztük olyan, amit tudnál csinálni. Sok sikert.
2015. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat! Remélem, hogy összejön valami albérlet-féleség, mert ez az állapot kezd tarthatatlan lenni. Tényleg senkinek nem kívánom! Van elég fájdalmam anyu miatt, de ő elérte, hogy vele kelljen foglalkozni a saját hülyeségei miatt. Olyan, mint valami rossz kamasz.
2015. máj. 9. 21:50
 5/6 kiad-lak ***** válasza:

Részvétem.


Alkoholhoz annyit tudok hozzászólni, jóhogy ne az számít mennyire üti ki magát valaki. Az még lehet alkalmi is.

A rendszeresség a lényege. Amikor már egy napot sem bír ki nélküle, akkor van gáz. Sok alkoholista van, akin nem vennéd észre, hogy az.


Önálló albérlet sokba kerül. Esetleg többen társulva lehetne költséget csökkenteni.

2015. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Remélem, nem haragszol meg, de ezzel nem értek egyet. Engem az őrületbe kerget azzal, hogy hol ilyen állapotban van, hol nem. Ha tudnám, hogy minden nap ez vár rám, akkor simán kérhetnék segítségét, de azért nem küldenek ki egy szociális gondozót, mert néha "iszogat". Csak éppen pont ezzel készíti ki az idegeimet, hogy minden alkalommal úgy kell hazamennem, hogy nem tudom, mi vár rám. Egy örökös aggódás az egész, és már nagyon kezd elegem lenni, mert szeretnék a tanulásra és a munkámra koncentrálni.

2015. máj. 13. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!