Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Utahból feladnak egy...

Ha Utahból feladnak egy csomagot, azután mennyi adót kell fizetni? Mik a szabályok?

Figyelt kérdés
Nem találom sehol, valaki légyszi segítsen. Azt tudom, hogy itthon x összeg felett 27%-os áfa, y összeg felett az áfa és a vám is terheli a vevőt. De most azt mondja nekem egy amcsi, hogy neki kell azért adót fizetnie, mert feladta nekem a csomagot.

2015. máj. 12. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Vamot mindig a celorszag vamhivatala szamol. En az USAbol feladhatok akarmit, nekem soha nem kell vamot fizetnem, kiveve, ha exportalom a cuccot, vagyis kereskedelmi mennyisegben kuldok valahova eladasra.

Ha az ismerosod felad neked vmi ajandekot, neki CSAK a postakoltseget kell fizetnie. Ha valakinek kell vamot fizetni, az majd te leszel, ha a magyar vam eljaras ala veszi a cuccot. Ilyenkor kapsz egy levelet hogy itt es ennyit fizess. Miutan fizettel, a postas hozza a cuccot.

Itt a hivatalos oldal hogy mennyi utan kell fizetned:

[link]

De ha szerencsed van, akkor siman megerkezik a csomag es nem kell fizetni meg akkor sem ha joval a vamertek felett van. Nincs sem emberuk sem idejuk minden csomagot vamkezelni. En mar tobbx adtam fel $100 erteku cuccokat, eddig mindig eljutott a cimzetthez (fizetnivalo nelkul).

2015. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!