Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez arany lenne vagy csak egy...

Ez arany lenne vagy csak egy értéktelen kulcstartó? (képekkel)

Figyelt kérdés

Üdv!


Ma nagyban pakoltam itthon, gondoltam kihasználom a lomtalanítást, mikor a gardróbban az egyik talán 10-12 éve ki nem nyitott szekrényben pár holmi között találtam egy kis akkor általam kulcstartónak ítélt biléta szerű "valamit".

Most megnéztem és az van ráírva, hogy Pure Gold vagyis tiszta arany, és az OTP Bank logója, vízszintesen is rajta van, hogy 9.999 és függőlegesen is.

A másik oldalán egy beleolvasztott pecsét van, ott a pecsétben kivehető mintha valóban tartalmazna aranyat.

Sehol sem találok ilyent, hasonlót, amit igen, azt befektetési aranynak hívják, de kétlem, hogy az lenne, vagy esetleg valami filléres befektetés lenne, vagy ér is valamit?


Mágnes nem fogja.


Vastagsága és hosszúsága megegyezik egy gyufaszáléval.

Képek:

1:

[link]


2:

[link]


3:

[link]


Köszönöm előre is a segítséget!


Üdv!


2015. máj. 14. 21:00
 1/7 anonim válasza:
Nem arany.
2015. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ez 100% hogy nem az mert már vannak rajta kopások de az arany még évtizedek alatt a vizben sem kopik
2015. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy az otp banknak csak valami kedvcsinálója, viszont akkor valóban csak egy értéktelen kulcstartó. Nem is ettôl vártam a megváltást, dísznek jó lesz.


Attól függetlenül, hogy a témát lezártam, azért megjegyzem, hogy az arany is kopik a fizikai behatásoktól. :)

2015. máj. 14. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:

A színe alapján nem látszik aranynak. De befektetési ezüstnek sem. Ha meg befektetési platina lenne akkor minek van beleütve a Pure Gold. Meg a befektetési nemesfém lapkák komolyabb jelzésekkel vannak ellátva és precízebben vannak kialakítva.

De nem vesztesz semmit, egy törtaranyat átvevő ékszerboltban mutasd meg hátha valaki platinalapkát öntött magának, illetve az OTP bankban is rákérdezhetsz hogy mi ez. Nagyapám említett olyat hogy a világháború befejeztével a repülőgép motorok megszakítóinak érintkező pogácsáit valaki gyűjtötte mert platinából készültek.

2015. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kicsit megkaparásztam, és úgy tűnik ez szimpla réz. :))


[link]


Viccen kívül kicsit megkóstoltam és semmilyen íze nem volt. Nincs a reszeléknek sem íze. Ami borítja ezüst színű valami annak wasabi íze van.


Pedig a réznek van íze azt tudom, viszont semmilyen formában nem érzem most.. :)

2015. máj. 14. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Az nem lehet hogy valaki alacsony karátú törtaranyból öntötte? Amibe viszonylag sok réz is került. Például a 30-as évek válsága idején szoktak törtarannyal is fizetni és olyankor előfordult közte silány rézékszer is. Viszont ha az a jel tényleg az OTP banké akkor nem a 30-as évekből származhat.

A nagyapám üressé vált házában eldugott helyen én is találtam olyan aranygyűrűt aminek nagyon magas volt a réztartalma. Úgy készíthette egy ötvös megrendelésre és hát igyekezhetett minél kevesebb aranyat beletenni.

2015. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az is meglehet, mivel a kép nem adja vissza, de egyik tiszta rézhes sem hasonlít, bevallom félek bemenni vele bárhova is, nem könnyen viselem ha kiröhögnek.


Egyébként ma beszéltem édesanyámmal, és ő azt mondta, hogy az apai ágon nagypapám kitűzős dobozában volt, ő pedig volt katona ami idő alatt az usában élt, Magyar születésű, de őt is biztosan vonzotta az amerikai álom. Most, hogy így voltál olyan kedves megosztottad velem, a lehetséges történet miatt többre értékelem, mint ha valódi nemesfém lenne. :) A papám már 2005 -ben elhunyt a 87. életévében, a mamámról meg semmit nem tudunk, édesapám 2008 -ban hunyt el, anya nem volt szoros kapcsolatban a nagypapámmal, a nagymamám meg nemsokkal azután elhagyta a családját és külföldre repült, miután édesapám megszületett. Az anyai ágon lévő nagyszüleim sem tudnak mit mondani. :) Kacifántos dolog, ezért mondom, hogy az eszmei értéke több lehet. :)

De ezt tényleg neked köszönhetem, az interneten erre vonatkozóan nem találtam volna ilyen személyes történetet, na meg ha előbb kérdeztem volna meg édesanyám akkor csak megelégedtem volna annyival, hogy nagypapámé volt, de, hogy az idő tájt miken mehetett keresztül az szóba sem jött volna. :)

2015. máj. 15. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!