Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hisznek el az emberek...

Miért hisznek el az emberek mindenféle ezo-s hülyeségeket? És miért fizetnek ki egy csomó pénzt ilyen ezo-s baromságokért?

Figyelt kérdés
Ezo, földöntúli dolgok

#földöntúli dolgok
2015. máj. 21. 16:49
 1/2 anonim válasza:
100%

A válasz nagyon egyszerű. Mert azt hiszik, hogy létezik valami felsőbb létforma, valami anyagon túli, ami matematikailag nem leírható. Az ilyen emberek általában humán beállítottságú, matematikára, fizikára abszolút inkompetens, jórészt naív, buta emberek. Azt hiszik, mert az ember alapvetően naív, mindent fel akar fedezni, aztán meg kérkedni vele. Ilyen célzattal írták a Bibliát, a Koránt. A Biblia is fiktív. Nincs bizonyíték Isten létezésére(ogy Ernest Cline-tól: "Hogy mindannyiunkat egy Isten nevű, oltári nagy hatalmú pofa teremtett...", mert miért is lenne), csak hogy fogadjátok el a törvényeinket, mert ha nem halálotok után a pokolra kerültök. Te miért hiszel pl. Istenben? Én elismerem a tízparancsolat egyes részeit, mert igazándiból azok a szabályok az ember védelmét szolgálják. Pl.: Ne paráználkodj, mert ha félre******-olsz és ott is gyerek születik, akkor ki eteti... Vágesz? És igazából az egész egy példázat arra, hogy mit csinálj és mit nem. Megfűszerezve egy misztikummal, hogy kelendőbb legyen. Mert ugye, ahelyett pokolra kerülnél, ahelyett erkölcsösen éled a kis birka életedet.

Tehát azért költenek ilyenre, mert azt hiszik, hogy így felfedezhetnek valamit, amiben a többi embernek nincs része.

2015. jún. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én a racionalitás híve vagyok. Valamint a materializmusé
2015. jún. 21. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!