Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen pedagógiai jellegű...

Milyen pedagógiai jellegű könyvet kell elolvasni annak aki osztatlan tanárképzésre jelentkezett?

Figyelt kérdés

Most lesz majd a pályaalkalmassági vizsgám és írták, hogy egy szabadon választott pedagógiai jellegű szakirodalmat kell majd elemeznem. Mik tartoznak ide?

J. D. Salinger

Zabhegyező című könyve beletartozhat?

Vagy aki már volt pályaalkalmasságin mit olvasott el?

Válaszokat előre is köszönöm :)



2015. máj. 22. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A Zabhegyező nem szakirodalom.


Javasolnám Thomas Gordon: T.E.T. - A tanári hatékonyság fejlesztése c. könyvét, mert roppant hasznos és a gyakorlatban is eredményesen használható szemléletmódot mutat be.

Ránézésre nem vékony, de olvastatja magát.


[link]

2015. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, de azóta keresgéltem még pár pedagógiai tartalmú olvasmányt és az egyik egyetemen megtaláltam a Légy jó mindhalálig című regényt. Úgyis olvasnunk kellett még anno :)

Írtam is egy e-mail-t és azt írták azt is elfogadják.


Amúgy még egy kérdés.

Hogyan zajlik egy ilyen alkalmassági vizsga?

Hogy illik odamenni stb.?

2015. máj. 28. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!