Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne fejleszteni a...

Hogyan lehetne fejleszteni a beszédkészségem?

Figyelt kérdés

Olvasás kilőve, próbálkoztam már vele

Igazából nem azzal van baj, hogy kicsi a szókincsem, vagy nem tudom kifejezni magam ugyanis írásban ez tökéletesen megy

Az a baj hogy mondjuk ez beszélgetés során megakadok a mondandómban, nem érzem úgy hogy megfelelőlen hangsúlyozom a mondatokat :/



2015. máj. 25. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Márpedig erre olvasás a gyógyír!
2015. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy az olvasás a beszédkézségen segítene és a hangsúlyozáson, egyes válaszoló.


Hát... jó kérdés, elsőre ami eszembe jutott hogy nézz előadásokat, versmondó versenyeket, prózaolvasási cuccokat.


Ha jól értem csak a hangsúllyal van bajod, vagy azzal is, hogy nem tudod milyen szavakat kéne használj?

2015. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"kicsi a szókincsem"

Kedves kettes,attól hogy meghallgat pár verset meg prózát nem lesz okosabb!

2015. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, például nem jut eszembe a megfelő szó, elkezdek gondolkozni beszélgetés közben és van hogy emiatt nem fejezem be megfelelően a mondatot, vagy rosszul mondok egy szöt
2015. máj. 25. 20:22
 5/6 A kérdező kommentje:

* szót

Szóval az a baj hogy az agyam kis "részletekben" dolgozik

2015. máj. 25. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segített a beszédkészségemen a felolvasás. Gyerekesen hangzik talán, de mondjuk olvass fel meséket egy gyereknek. Hallgass sok élőbeszédet, kommunikálj, ez egy gyakorolható dolog, ami egyre jobb lesz. Persze, van aki nagyon jól beszél gyakorlás nélkül, van akinek nehezebben megy, én is az utóbbiak közé tartozom.
2015. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!