Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Marosvásárhelyi Orvosi Egyetem...

Anonimus0007 kérdése:

Marosvásárhelyi Orvosi Egyetemre Mikor hogyan és hol kell jelentkezni?

Figyelt kérdés

Eddig csak magyar egyetemejet jelentkeztem és nem tudom itt hogyan működik a jelentkezés

Mikor hol és hogyan kell jelentkezni? Hallottam,hogy valamilyen tesztkönyvből kell felkészülni az írásbeli vizsgára, azt onlike meg lehet- e vásárolni? Ennek van magyar nyelvű kiadása is?

Szóbeli vizsgarész van, vagy csak írásbeli?

Milyen itt a az orvosképzés?

A gyakorlatok csak románul zajlanak?

Van-e államilag támogatott képzés vagy csak költségtérítéses? Ilyenkor mennyibe kerül egy félév?

A ponthatárt mikor tudnám meg?

Van esetleg lehetőség, ha esetleg nem romániában szeretném folytatni a fanulmányaimat, hogy átjelentkezek magyar egyetemre?

Kollégiumba,csak román állampolgárok jelentkezhetnek? Ha igen az albérletek nagyon drágák?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. máj. 26. 17:25
 1/9 anonim válasza:

Gyakorlatok csak romanul vannak, kiveve ha kifizeted az 5000 euros kepzest, akkor szobaallnak veled angolul is. De meg angol kepzesen is kell roman nyelvvizsga csak kesobb.


Meg nincs kiirva a jelentkezes.


Online nem lehet megvenni a konyvet. Csak irasbeli van.


Kollegiumot a hatranyos helyzetben levok kapnak.


Atvenni nem biztos, hogy atvesznek, a szerencsedtol fugg.


Ponthatart meg aznap megtudod mikor megirod.

2015. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. máj. 30. 22:34
 3/9 anonim válasza:

1.Mikor hol és hogyan kell jelentkezni? - tavaly július 7-8 után lehetett jelentkezni, mivel itt csak akkor jár le az érettségi. És online jelentkeznek a diákok.

2.Hallottam,hogy valamilyen tesztkönyvből kell felkészülni az írásbeli vizsgára, azt online meg lehet- e vásárolni? - online vásárolható meg az egyetem oldalán (umftgm.ro)

3.Ennek van magyar nyelvű kiadása is? - igen, van :)

4.Szóbeli vizsgarész van, vagy csak írásbeli? - csak írásbeli.

5.Milyen itt a az orvosképzés? - azt mondanám, hogy közepes. van amit keményen megkérnek, van amit nem. (pl. az első félévben a szesszión egyik tanár több, mint 50 diákot vágott el)

6.A gyakorlatok csak románul zajlanak? - igen, románul.

7.Van-e államilag támogatott képzés vagy csak költségtérítéses? - a magyarok, mivel kevesebbet írnak, mint a románok, ezért 130 hely(ha jól tudom) állami. Egyébként 8,000 lej/év

8.A ponthatárt mikor tudnám meg? - aznap, általában 6-7 körül, már kiteszik az eredményt. :)

9.Van esetleg lehetőség, ha esetleg nem romániában szeretném folytatni a tanulmányaimat, hogy átjelentkezek magyar egyetemre? - van erasmus. viszont egyik ismerősöm átíratkzott egy másik egyetemre 2 év után.

10.Kollégiumba,csak román állampolgárok jelentkezhetnek? Ha igen az albérletek nagyon drágák? - bentlakásba bárki jelentkezhet. de kint lakás sem drága (átlagban 100 euró+közköltség)


Az egyetem oldala: [link]

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, ha tudok segítek :)

2015. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Elso vagyok, igen, megvasarolhato online, csak neki Magyarorszagra nem fogjak kikuldeni...
2015. jún. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Illetve, pont mert a romanok sokkal jobbak, mar nem is tudom hany eve nem kapott koltsegteriteses helyet. Ha pedig egybe lenne minden, amit akartak is, tehat, hogy csak ha van eleg bejuto alakulhasson magyar szak-van esely ra, hogy megvalosul a jovoben-akkor kb a magyar kepzesnek annyi. Mivel a romanok toronymagasan vezetnek igy igazabol magyar szakosoknak hely se nagyon jarhatna.
2015. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Elso mondatombol kimaradt a magyar.
2015. jún. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én nagyon jól tudom, hogy mi is itt a szituáció. de én csak próbáltam érthetően válaszolni a kérdezőnek :)
2015. jún. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Te is Magyarorszagrol vagy? Melyik szakon? Lehet ismerjuk is egymast. :D Remelem nem a szobatarsam vagy, aki a szomszed szobabol netezik. :D
2015. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nem, marosvásárhelyi vagyok :P
2015. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!