Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberi szemben kb mennyi...

Az emberi szemben kb mennyi ISO van?

Figyelt kérdés
A telomon csonaltam egy kepet 1600-as iso-val (félhomályban) es én tisztán kivettem minden részletét amit fotóztam , de a telóm csak egy fekete képet csinált

2015. máj. 26. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:

tudod a szem nem igazán így működik...

DE vannak kutatások amik megpróbálták összehasonlítani...

Cambridge (akárhogy is írják) -i kísérletek szerint az emberi szem KB 500 és 3200 között mozog, ez ugye attól függ, hogy mennyire van sötét, mennyire nyílik ki a pupilla (rekesz) szóval kb ez lenne...


Érdekes tény, ugyan ezt nem kérdezted, de megosztom:

Elvileg az emberi szem 'felbontása' ha lehetne megapixelben mérni, mindösszesen 0.4mp lenne, de ha a mozgása közben alkotott, összeített képet 'mérnénk' amit később az agy rak össze a szem által küldött ingerekből, nagyjából 400 mp körül lehet.


A szemed fókuszpontja nagyon nagyon kicsi, nagyjából egy fém 200-as méretű ponton tiszta (tőled kartávolságra)

2015. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!