Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sok jó regényötletem van,...

Sok jó regényötletem van, szeretnék írni. Ötletek, tippek hozzá? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egyszerre elég sok ötletem van, hogy miből lehetne jó regényt írni. Részletesek is, sokszor szoktam gondolkodni ilyeneken. El is kezdtem írni egyet, 13 oldalt írtam eddig. Szerintetek mire figyeljek, milyen amatőr csapdák vannak, amikbe beleeshetek? Ha úgy gondolom, hogy kész, kinek mutassam meg? Ha tetszik az embereknek, akkor hogy lehet kiadni egy könyvet, mi a procedúra? (mennyibe kerül, milyen köröket kell futni érte, lehet-e úgy, hogy ne tudódjon ki a nevem, stb. ) Köszi előre is a válaszokat! :)

2015. jún. 3. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A leggyakoribb hiba az szokott lenni, hogy az illető azt hiszi, jót írt, aztán a valóságban csk neki tetszik.

Ez nem azt jelenti ,hogy te is vackot írsz, mert nem tudom, mit írsz, de mielőtt folytatod, mindenképpen mutasd meg barátoknak, szülőknek, rokonoknak, valakinek!


A másik gyakori hiba, hogy szabályok szerint akarnak írni, nincs olyan, hogy mire kell figyelni, arra figyelj, hogy érthető legyen, helyesen legyen leírva (ne legyenek helyesírási hibák) és arra is figyelj, hogy mit említettél már meg, mit kellene még megmagyarázni.


Vannak persze szabályok, meg dolgok amiket követni lehet, de ezeket nem kell betartani, elvégre a legsikeresebb írók is általában azok, akik pont a szabályokkal mentek szembe.


Ha úgy érzed kész vagy, olvasd át még vagy 60szor, ajánlom, hogy ha már megmutattad rokonnak,barátnak, kutyának, erdőnek is, várj MINIMUM egy hónapot, mielőtt egy kiadónak is elküldenéd, hátha valami eszedbe jut!


Kiadót pedíg könnyű keresni, rákeresel guglin, hogy könyvkiadó / amatőr könyvkiadó.


Nekik majd kell küldened egy csonka vázlatot, hogy mégi mi az a könyv, aztán majd eldöntik, hogy érdemes-e kiadni,


sok sikert az íráshoz, remélem te leszel a következő nagy írónk!

2015. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Mindig használj szövegszerkesztőt, mutatja a nagyobb helyesírási hibákat. Beállíthatod, hogy nagyjából úgy mutassa az oldalt, ahogy könyvként kinéz majd, így elkerülheted a mérföld hosszú bekezdéseket vagy a túlzott széttördelést is.


"Ha úgy érzed kész vagy, olvasd át még vagy 60szor, ajánlom, hogy ha már megmutattad rokonnak,barátnak, kutyának, erdőnek is, várj MINIMUM egy hónapot, mielőtt egy kiadónak is elküldenéd, hátha valami eszedbe jut!"


De még jobb, ha a minimum egy hónap letelte után (ami alatt egyszer sem veszed elő, sőt szándékosan egészen más dolgokkal foglalkozol) még egyszer átolvasod, sőt random módon bele-beleolvasol, így rengeteg hibát fogsz találni, amit szépen ki lehet javítani. Az is megoldás, ha egy-egy részt hangosan felolvasol, a hülyén megírt párbeszédeknél nagyon jól jöhet, mert élőszóban jobban érezhető, ha döcög vagy életszerűtlen. Azért ezt se vidd túlzásba, naponta csak keveset foglalkozz vele, mert ha a szemed "megszokja" a szöveget, egy csomó mindent nem fogsz észrevenni.

2015. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az oldalakat ajánlom (ha tudsz angolul, az jó)


[link] [magyar; a regényírás 10 szabálya]


[link] [angol; mi tesz egy könyvet bestsellerré]


[link] [magyar; antagonisták]


[link] [magyar; nevek]


[link] [magyar; fantasy (filmek) kliséi]=>hiába filmekről van szó, a történet történet marad, az a regény 90%-a


[link] [angol; hogyan írjunk regényt]


Rmélem, segít :-)

2015. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiadáshoz annyit, hogy normális kiadó soha nem fog válaszolni a regényedre, hiába vársz éveket rá.

Sok a kézirat és nehezen hiszem el, hogy egy "nevenincs" ember regényét megérné nekik kiadni, inkább átveszik a külföldön sikeres könyveket. Alexandrához fél éve küldtem kézirat részletet és nem reagáltak rá semmit.

A magánkiadók meg minden sz@rt kiadnak, ha fizetsz.

DE akkor meg ki fogja megvenni? Százezreket kiadni, hogy néhány rokon, ismerős megvegye?! Hogy fog eljutni a néphez?!


Én már nagyjából lemondtam a terveimről, mert hacsak nem celeb az ember, akkor nem fog kijönni a könyve.

2015. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, hasznosak voltak! :)
2015. jún. 9. 00:02
 6/7 Csicsky ***** válasza:
72%

Egyetértek az az előző válaszolókkal.


A kérdésed: „Ha úgy gondolom, hogy kész, kinek mutassam meg?“


Erre való a „béta“:


[link]


[link]


Idézek a cikkből:


“… A béta olvasó olyasmi, mint egy lektor. Nem kell azonban hivatásosnak lennie: lehet amatőr író, lelkes olvasó, műértő és igazából bárki. A béta az első olyan olvasó, aki tüzetesen megvizsgálja a művet, odafigyel nyelvtani, stilisztikai, logikai szempontokra, rámutat a hibákra, megfogalmazza a véleményét a karakterekről, a történetvezetésről, a történet hátteréről, felépítéséről…”

2015. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
70%

A celebek hamarabb kopnak, mint egy ceruza...


Ha jön a mondanivaló, akkor annak papiron a helye!

Soha nem szabad feladni!

2015. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!