Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2015 06. 04-én felmondtam a...

2015 06. 04-én felmondtam a munkáltatómnál. Erre azt mondta a mai nappal írjam meg a felmondásomat újra. Tarthatom e magam az eredeti időhöz? Köteles vagyok e új felmondást írni? Mikortól számít ezután a felmondásom? Köszönöm előre is a választ.

Figyelt kérdés
Munkaviszonyom 2013. 09. 02-tol van itt. A 30 napos felmondási időt belevettem. Ő erre a levélre 06. 06. keltezéssel amit nekem 06.10. -én nyomott a kezembe azzal, hogy szóban akkor én nem ezt mondtam neki. Ő kihangsúlyozta a szóban való megegyezést. Erre én 06.11. -én válaszoltam, hogy én sem fogadom el az indokait,és kértem ,hogy tartsa magát az eredeti felmondáshoz!
2015. jún. 12. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

4.-én írásban adtad be a felmondást ?

Az első, írásban beadott felmondás az érvényes.

2015. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles, sőt! nem is vonhatod vissza!

Az egy általad írásban megtett egyoldalú jognyilatkozat.

Nem módosítgatunk rajta, ilyen nincs!


Munkaviszony előre is fel lehet mondani. Tehát megjelölöd benne a pontos dátumot, de akár előtte 2 héttel is átadhatod a munkáltatódnak. Ilyenkor a "pontos dátum" utáni napon indul el a felmondási idő.


Ha nem írsz bele dátumot, akkor a felmondás keltezésének napja a mérvadó a határidők számításában.


Mivel felmondani írásban kell, ezért a szóban való "megegyezés" nem mérvadó...

2015. jún. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!