Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Határozott szerződésnél, ha a...

Határozott szerződésnél, ha a munkavállaló mondott fel, mennyi a kötelező ledolgozandó felmondási idő és ki kell fizetnie a munkáltatónak a teljes egy hónapot?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Határozott időnél általában nincs felmondási lehetősége a munkaadónak.


Amúgy a munkaszerződés külön kell rendelkezzen a dologról, az mit ír?

2015. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!Nem a munkaadó akar felmondani!Azt írtam,hogy ha a munkavállaló mond fel határozott idejű szerződésnél,akkor a felmondási időből mennyit kell kötelezően ledolgozni?Amúgy a szerződésemben 30 nap a felmondási idő.Viszont úgy tudom a felmondáskor csak a felét kell kötelezően ledolgozni és a munkáltatónak a teljes hónapot kell kifizetnie!De azt nem tudom,hogy ez akkor is így van,ha én mondok fel egy határozott szerződésnél???????
2015. jún. 14. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A felmondási idő alatti felmentési idő akkor kötelező, ha a munkáltató mondja fel a szerződést. Egyébként nem!

Ha a szerződésed külön nem tartalmazza, akkor alapból 30 nap, de egyébként is legfeljebb a határozott idő lejártáig tarthat.


Ha Te, mint dolgozó mondasz fel, és a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor a teljes felmondási idődet le kell töltened. Nincs kötelező felmentés az időtartama alatt!

2015. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 19. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Arra nagyon oda kell figyelni, hogy egy határozott időre kötött szerződést nem minden esetben lehet felmondani.

Felmondással akkor élhetsz, ha a munkaviszony fenntartása számodra lehetetlenné válna, vagy a körülményeidre tekintettel aránytalan sérelemmel járna. Határozott idejű szerződés felmondását KÖTELES vagy megindokolni!

2015. jún. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!