Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szokás adni kilencedikben...

Szokás adni kilencedikben virágot adni évzárón az osztályfőnöknek?

Figyelt kérdés

Én általánosban is mindig adtam az osztályfőnökömnek virágot,de az osztályból egyedül nem igazán akarok.

Nagyon bírom az ofőt,de kicsit ciki,ha csak én adok virágot az osztályból,nem? Meg ez a "Köszönöm az egész éves munkáját" szöveg szerintem eléggé elavult..



2015. jún. 21. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes dolog ez a csoportnorma:) Teljesen érthető, hogy cikinek érzed (bár szerintem egyáltalán nem az)

Két lehetőség jut eszembe áthidalásképpen, hogy ha a saját érzésed szerint szívesen adnál neki virágot (vagy valamit):


1. Tojd le, hogy ki mit gondol, és vállald a véleményed: adj virágot. /Ezzel megindíthatsz egy olyan sort, hogy kiderül, más is lett volna, aki szívesen ad, csak cikinek érezte, viszont nem is volt bátorsága leküzdeni ezt az érzést. Aztán a te példádból indulva esetleg annak a másiknak is lesz bátorsága cselekedni legközelebb./


2. Állj össze még más osztálytársaiddal - vagy akár az egész osztályt kapacitálhatod erre, ha van olyan osztályközösségetek, és vegyetek közösen virágot. Akkor máris nem annyira "ciki". /Szerintem egyébként sem, de ezt már írtam :) /


Jól esik a tanárembernek, ha valamivel kifejezik irányában a diákok, hogy: "Hé, te, azért értékelem ám, hogy egész évben elviseltél, és próbáltál adni nekünk tudást, odafigyelést, vagy bármi pozitívat!" :)


Szóval hajrá! :)

2015. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Beszéltem pár osztálytársammal,sajnos nem igazán tudtam hatni rájuk.. Az osztályközösségünk meg valami borzalom,egész jó volt,de így az év vége felé eléggé széthullottunk..

Köszönöm a válaszodat,szerintem adok akkor is,ha más nem is. :)

2015. jún. 21. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor igazán büszke lehetsz arra, hogy mersz cselekedni. :)


Nagy gratula! :)

2015. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. jún. 21. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!