Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen engedélyek szükségesek...

Milyen engedélyek szükségesek egy gázpisztoly beszerzéséhez? Mennyibe kerül a pisztoly?

Figyelt kérdés
Esténként szeretek egyedül futni, de a mai világban annyi szemétség van és bűnözés, tehát önvédelmi célből kellene.
2008. szept. 2. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Beszerzéséhez semmi nem kell, csak bemész egy fegyverboltba, vadászboltba, és megveszed. Ha elmúltál 18 éves, erre törvény adta jogod van, max a boltos kéri el a személyidet, hogy ránézzen a születési dátumodra. Még csak fénymásolni sem fogja. Hazaviheted a fegyvert, otthon használhatod is, engedély csak a hordásához kell, úgynevezett viselési engedély. Ezt a rendőrségtől kell kérni. Be kell vinni ÜRESEN a fegyvert, és a hozzá kapott papírokat, személyi igazolványt, lakcímkártyát, kitölteni egy nyomtatványt, amihez kapsz egy 2000 vagy 3000 forintos csekket. Elmész a postára, befizeted, a bizonylati részét visszaviszed a rendőrségre, ekkor kapsz egy befizetést igazoló iratot, és visszakapod a fegyvert. Hazaviszed, és akár tetszik, akár nem, ki kell várni az engedély megérkezését, addig nem viheted ki az utcára! Ez az idő törvényes megfogalmazásban 30+30 nap maximálisan, de nekem több ilyen fegyverem van, (és mivel az engedélyt fegyverenként kell kérni) mindegyikre ki is váltottam az engedélyt, és egy kivételével mind megérkezett az igényléstől számított két hétre. Az kimaradt, hogy a területileg illetékes rendőrkapitányságtól kell igényelni az engedélyt, tehát nem helyi rendőri szervektől, mint pl kmb. Pl ha te Békés megyén belül mondjuk Szabadkígyóson élsz, akkor a Békéscsabai Rendőrkapitánysághoz kell menned. Ennyi.

A gázpisztolyok árának több tényezője van, de a lényeg, hogy 9000 forinttól a csillagos égig terjed. Ha valóban önvédelemre kell, akkor forgótárast vegyél, abból az olcsó is jó, de szekrénytárasból másnéven: öntöltősből csak a drágábbak, vagy az alja kategóriából a Zoraki 914, esetleg Keserű State Police. De alapszabály, hogy önvédelemre forgót!

Remélem a késés ellenére tudtam segíteni.

2008. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2008. dec. 3. 17:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszoló nagyon korrekten leírta a dolgokat, annyit tennék hozzá, hogy valóban a forgótáras való önvédelemre, megbízható működése és egyszerű tűzelőkészsége miatt, de egy öntöltős fegyver mindig elrettentőbb kinézetű. Így előfordulhat, hogyha alul kivillantod egy szituban akkor nem is kell használnod. Viszont viselni nyíltan úgysem viselheted, mert csak rejtett viselést engedélyezhetik. Szóval összegezve forgótáras jobb megoldás lehet, ha valódi önvédelemre kell. Öntöltőssel ugye az a probléma, hogy csőre kell tölteni lövés leadása előtt, magyarul fel kell húzni. Ez a legtöbb szituációban amikor támadásra kerül sor, nem lesz rá idő, hogy felhúzd, csak arra hogy előkapd és tüzelj. Csőre töltött fegyverrel meg ugye nem egészséges dolog mászkálni, nemcsak biztonsági okok miatt hanem a fegyvernek sem tesz ez jót. Szóval tényleg önvédelemre egyértelműen forgótáras. VISZONT, futáshoz meg ilyesmihez ugye egy minimum fél kilós stukkert magadnál hordani iszonyat kényelmetlen. Emiatt, a legjobb megoldás szerintem, egy gázspray. 20 gr-ot meg NEM haladó gázsprayt tarthatsz magadnál szabadon, akár több darabot is :) Pfeffer KO (bors spray) 2 ezer forint körül van egy 40 ml-es, ezt szabadon viselheted, kicsi, könnyű, kényelmes, csak zsebre vágod, ha használni kell előveszed és lefújod a támadó(kat). Szerintem ez a legpraktikusabb mindenki számára.
2009. ápr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
OK! Köszi!
2009. ápr. 4. 13:46
 5/14 anonim válasza:
100%

Gázfegyvert csak szaküzletben célszerű vásárolni, pl Vadászboltokban nem.

Ilyen szaküzlet pl.: www.fegyverlabor.hu

Érdemes olyan üzletben vásárolni ahol az eladó ért is hozzá és van választék is.

2009. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Köszi.
2009. júl. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
35%

[link]


Ezen túl a gázpisztoly viseléséhez még erkölcsi bizonyítvány is szükséges a fegyverviselési kérelem beadásakor!

2010. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én kértem engedélyt, nem kellett erkölcsi, igaz nem is most volt. Annak ellenére a rendőrség úgyis rákeres az emberre a nyilvántartásban...
2010. jan. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Ki szeretném egészíteni az alapszabályt! Önvédelemre csak revolvert, vagy REVOLVEREZŐT! A revolverező olyan öntöltő pisztoly, amelyknek a kakasa a revolverekéhez hasnló módon működik! PL: Walther p99. (Tehát nem kell hátrahúzni a szánt, csak lőni kell, feltéve ha csőre van töltve :P)
2010. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is okat segítettetek köszönöm!!!!!!!
2011. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!