Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez az egész?...

Hogyan működik ez az egész? (au pair)

Figyelt kérdés

Ki szeretnék menni külföldre (UK) és számba vettem az au pair munka lehetőségét is. Nem igazán vagyok otthon a témában, csak nemrég hallottam róla. Szeretném, ha lehetőleg tapasztaltak tudnának válaszolni pár kérdésre, vagy mesélni a saját tapasztalatukról.

Először is, ügynökséggel vagy anélkül érdemesebb kimenni? Körülbelül mennyi pénzt kell erre szánni (természetesen pontos összeget egyáltalán nem várok,csak nagyjából, pl.: ügynökségen keresztül van-e valami plusz stb.)? Ügynökségek közül melyiket ajánlanátok? Ha nem ügynökségen keresztül mennék, akkor hol kereshetek családokat (vagy ők engem, tényleg kezdő vagyok:))? Szoktam angolul beszélni skypeon és pár közösségi oldalon, egész jól ki tudom fejezni magam, megérteni nagyjából mindent megértek, de sajnos nem beszélem tökéletesen a nyelvet, ez mennyire hátrány?

Leginkább nyelvtanulás miatt mennék ki, pár hónapig (6-7) szeretném ezt csinálni amíg a nyelvtudásom meg nem szilárdul egy picit, aztán lehet, hogy valami más munkát keresnék, de ez majd a családtól is függne.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 1. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a te embered :) 4 év alatt több országban is voltam már au pair, az UK-ben mondjuk még pont nem, de ott is éltem már és ottani családokkal is beszéltem :) Éppen egy hozzád hasonlóaknak szóló könyvön dolgozom az au pairkedésről. Dióhéjban válaszolok a fentebbi kérdéseidre.

Nem írtad az életkorodat. Au pairkedni 18 év fölött lehet, valahol 17 éveseket is fogadnak, de én szülőként szerintem nem fogadnék fiatalkorút.

Ügynökséggel nincs tapasztalatom, szerintem teljesen fölösleges erre költeni, főleg ha az unión belül maradsz. Vannak kifejezetten au pair adatbázisok, amik nagyjából úgy működnek, mint egy társkereső. Beregisztrálsz, mint leendő au pair, leírsz magadról minden fontosat, aztán válogathatsz a családok között. Amit én használok: [link]

Elég sok mindenre oda kell figyelni, mikor családot keresel, a legfontosabb, hogy írásban lefixáljátok, mi lesz a feladatod, így nem lehet konfliktus.

A családok tudják, hogy az au pair külföldről jött és más az anyanyelve, nem várják el, hogy hibátlanul beszéld a nyelvet. A lényeg, hogy értesd meg magad valahogy.

2015. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pénzről elfelejtettem írni: egész pontosan annyi pénzre van szükséged, ami az odautazásodat fedezi, és a visszautat is, ha esetleg mégsem úgy alakulnak a dolgok, ahogy tervezted. Persze jó, ha van nálad valami plusz, de az au pair hetente kapja a zsebpénzt, mellette teljes ellátás biztosított, így kibírható, ha az első héten nem költesz semmit. A legfontosabb, hogy mindig legyen annyi megtakarított pénzed, hogy szükség esetén rögtön haza tudj utazni.
2015. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
20 vagyok, nemsokára 21 :) Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél vele mert fogalmam sem volt róla, hogy hol kezdjem ha esetleg belevágok :)
2015. júl. 5. 13:02
 4/8 anonim válasza:

Szia!

En UKben vagyok kint lassan 5 honapja.

Ugynokseggel jottem ki, szerintem ugynokseg nelkul kijonni olyan mint ha melyvizbe ugranal ugyanis nagyon sokan csalok... Az ugynoksegen keresztul leellenorzott csaladokat kapsz. Hogy mennyi penzt kell raszanni? Nekem kozvetitoi dijjal es repulojeggyel egyutt 70ezer forint vopt. De ez ugynokseg es repulojegy ar fuggo. Remelem segitettem. Sok sikert!

2015. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Te melyik ügynökséggel mentél ki, ha szabad megkérdeznem?:)
2015. júl. 24. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Végül kimentél? Most én is gondolkozok rajta.
2015. szept. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, már itt vagyok 4 hónapja, de most gondolkodom a családváltáson...:)
2015. dec. 16. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy mentél ki? Valaki ismer még más au paires oldalt a greataupair és az aupairworldon kívül?
2016. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!