Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megillet-e haszonélvezeti jog...

Megillet-e haszonélvezeti jog a férjen lakására, , otthonomra"? 16 év együttélés után esküdtünk meg.

Figyelt kérdés
2015. júl. 3. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Szívszorítóan gyönyörű ilyen haszonleső kérdéseket olvasni.
2015. júl. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A házastársnak a közös lakásra ját az özvegyi haszonélvezeti jog. Az lényegtelen, hogy meddig éltetek együtt, viszont az nem egészen, hogy mennyi idövel a haláleset elött házasodtatok össze. Ugyanis ha feltételezhetö, hogy csak emiatt közöttetek házasságot, akkor megtámadható.


Az elsönek meg: kiváncsi vagyok, MI ebben szernted a haszonlesés - ha valaki nem akar több mit 16 együttélés után a párja halála után az utcára kerülni?

2015. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg.
2015. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Első válaszadó! Mivel nem ismered a részleteket ezért bölcsebb lettél volna, ha csendben maradsz.
2015. júl. 3. 10:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyira azért lettem volna bölcs ha gondoskodni akarok az élettársamról, hogy mondjuk 3-6 év után elveszem önkormányzattól függően 0-20 ezer forintért. :)

Nyilván van valami frappáns visszavágásod erre is, mert gondolom a te életed bonyolult és én nem érthetem meg. Nem tudom min kellett keresztül menned, stb stb. Mindenesetre inkább hivatalos helyen kérdezd ezt meg, mert itt gyakorin senki nem tud hiteles választ adni.

2015. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 év után minden közös (kivéve ha írtatok házassági szerződést)
2015. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"5 év után minden közös (kivéve ha írtatok házassági szerződést)"


EZ NEM IGAZ!!! Ilyen még házasságban sincs, ami különvagyona valamelyik félnek, az akár 50 év múlva sem lesz közös.

2015. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!