Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet olyan szerkezetet...

Hogyan lehet olyan szerkezetett építeni ami egy váltó kapcsolót kapcsolgat? (lent)

Figyelt kérdés
Az áramnak el kell indulnia a vezetéken majd meg kell állnia és mikor meg áll az áram akkor kell váltania a kapcsolónak.

2015. júl. 3. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

A kérdés olyan mértékű hozzá nem értésről tanúskodik, hogy sok értelme nincs rá válaszolni, úgysem tudnál vele mit kezdeni. (Áram elindul, megáll - ezen jót derültem.)

Annyira zavaros, mit is akarsz, hogy nehéz kihámozni. Elektromos árammal sok mindent lehet csinálni.

2015. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bénán fogalmaztam. Bocs. De ez még nem jelenti azt hogy nem tudnám össze rakni vagy nem érteném meg.


1 váltókapcsolót kapcsolgató szerkezet kell

amiben 1. folynia kell az áramnak majd ha már nem folyik akkor átkapcsol

ha ez megint meg történik akkor vissza kapcsol

2015. júl. 3. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, neked egy váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsoló kell.


Ebből több félét is lehet kapni. Van olyan, amin van váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsolót kapcsoló kapcsoló, ez a jobb, mert ezzel kapcsolni tudod, hogy a váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsoló kapcsoljon-e vagy ne.


Meg persze van olyan váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsoló is, amin nincs váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsolót kapcsoló kapcsoló. Ez utóbbi sokkal olcsóbb.


Arra kell figyelni vásárláskor, hogy a váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsoló megfelelő kapacitású legyen, mert ha túl kicsi, akkor a kapcsoló kapcsolásakor, amikor az áram folyik, esetleg túlfolyhat és ez komoly üzemzavart eredményezhet. Persze ennek a kockázatát lehet csökkenteni egy túlfolyócsővel, amit egy befőttesüvegbe vezetsz.


Ha viszont túl nagy kapacitású váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsolót veszel, akkor a rendelkezésre álló áram esetleg nem lesz elég a váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsoló működtetéséhez.

2015. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha bemegyek a boltba és én ott elmondom hogy "váltókapcsoló-kapcsolgató kapcsoló"-t kérek akkor tudni fogják hogy mit akkarok? (persze nem a sarki éjjel-nappaliba)


Akkor ez úgy kapcsolgat ahogyan én azt leírtam?

2015. júl. 3. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen, elvileg tudni fogják. Csak mindenképp mondd, hogy túlfolyásbiztosat kérsz, mert hajlamosak a túlfolyócső nélkülit adni.
2015. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi
2015. júl. 3. 23:21
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha nincs nekik túlfolyásbiztos, akkor legalább fluxuskondenzátor legyen benne.
2015. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Mekkora trollok vagytok! XD
2015. júl. 4. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőnél már csak a válaszok zavarosabbak.


Kérdezőnek: ilyen nem létezik... Talán valami nagyon spéci félvezetővel meg lehet csinálni. Ugyanis ha zárod az áramkört abban az áram nagyjából azonnal megindul (itt van egy olyan hatás, hogy szort kapacítás és öninduktivátás) ami miatt egy nagyon picit később (ez néhány nano sec. nagyságrend lesz), majd az elektronok kb. a fénysebesség 60%-val indulnak neki a vezetőben. Ha rövid a vezetőd akkor a bekapcsolás pillanatától számított néhány 10 nanosec utána megindul az áram. Ha jelentősebb a szórt kapacitás és öninduktivitás akkor ez az idő kicsit feljebb tornászható (esetleg berakott plusz kondival tudsz ezen módosítani) de akkor se lesz egyszerű. Amúgy szerintem amire neked szükséged van mifelénk relének hívják.

2015. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!