Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a hosszabb ideig...

Mi lehet a hosszabb ideig kevés alvás hatása? Hogyan bírjam ki? (lent) VK

Figyelt kérdés

Aki ismeri a cserkészetet annak ha azt mondom VK már tudja, de aki nem annak itt van:

Ez egy vezetőképző tábor a cserkészeknél és nem szabad róla másoknak beszélni, viszont annyit tudok, hogy nagyon keveset alszanak (tippem szerint napi 5-6 órát kb.) és rengeteg mindent csinálnak. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan maradjak ébren és hogy ez MIÉRT JÓ? tehát nem egészségtelen egy serdülő korúnak az, hogy 9 napon keresztül csak kb. napi 5-6 órát alszik?



2015. júl. 6. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:

1) gyerekkatonaképzéshez nem adok tippeket


2) 5-6 óra alvás az egyáltalán nem kevés

2015. júl. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem értem a kérdésedet. Ma a vezetőképzés két féle keretben négy féle szintre képez. Melyik az öt közül, amelyikről beszélsz?

Nem kevés az 5-6 óra, bár nem tudom, mennyit akarsz aludni. 8 éjszaka alatti hiányod könnyen behozható.

Miből gondolod, hogy a vk-t végzettek itt elmondják azt, amiről nem beszélhetnek? Ha nem beszélhetnek, ezt Honnét tudod? S azt, hogy igaz-e? :)

Van bizalmad az itteni anonym válaszírókhoz, de nincs a saját vezetőidhez, cserkésztestvéreidhez? Vezetőként hogy esne neked?


Kérdezz bátran!


Balu

Országos vezetőtiszt :)


U.i. #1 ismerd meg a cserkészetet! Várunk szeretettel!

2015. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Lépj be a cserkészetbe! Hagy hogy megrontsuk elméd és tested!


Légy az Úr Katonája! Végy részt az államhatalom megdöntésére irányuló szervezkedésünkben, és amíg nem állunk készen természeti katasztrófák nyomában lopj vesét!


Cserkészet! Isten Hitlerjugendje!

2015. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 2xSü ***** válasza:
Nem vagyok és nem voltam cserékész, így a kérdés többi aspektusához nem tudok hozzászólni. De azt kell mondanom, hogy napi 5-6 óra alvás rövidtávon nem okoz különösebb gondot. Én néptáncos voltam, egy nyári úton mi sem aludtunk kevesebbet. Nem azért, mert nem volt rá lehetőség, hanem mert nem akartunk. Pedig voltak próbák, fellépések, menettánc, meg dínom-dámon hajnalig, szóval nem heverésztünk naphosszat. Oké, egy hét után kicsit fáradtabb vagy az átlagnál, de ha amúgy tevékenyen telik a nap, csinálod a dolog, akkor nem annyira tűnik fel. Egy héten át napi 5-6 órát aludni, ennek az egészségügyi kockázata kb. konvergál a nullához. Ha hónapokig, évekig tartana, akkor már lenne kockázata, de itt nem hónapokról van szó. Ellenben jó alkalom lehet, hogy megpróbáld kihozni magadból a maximumot, finoman feszegetni a korlátaidat, megtanulhatod kontrollálni az ilyen jellegű érzéseidet (hogy oké, fáradt vagyok, de ez most fontosabb, érdekesebb, vagy muszáj megcsinálni).
2015. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Éveken át sincs kockázata a napi 5-6 óra alvásnak (igazából hülye is, és nem valódi személy - vagy nagyon gazdag - aki napi 6-7 óránál többet alszik).


Sőt, ha éveken át edzed magad, a minimum napi szükséglet lemegy 1.5 órára is.

2015. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nem kell tagnak lenni ahhoz hogy tudd mi a szó jelentése.
2015. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 2xSü ***** válasza:

Hosszútávon van a kialvatlanságnak következménye. Az ember átlagos alvásigénye 7-8 óra, persze ez egyénenként változó. Az emberek jó része nem alszik annyit, amennyit kellene, holott a legtöbb esetben meglenne rá a módja De #5-el nem tudok egyetérteni. Nem az a hülye, aki eleget alszik, hanem az, aki nem. Vagy legalábbis nem tudja jól szervezni az idejét.


Mindenesetre ha valaki kevesebbet alszik, akkor csökkennek a mentális képességei (koncentráló képesség, memória, reakcióidő), hajlamosabb a depresszióra, növelheti a vérnyomást, illetve más szív- és érrendszeri problémákat okozhat, növeli a stroke esélyét, gyengíti az immunrendszert, nő a daganatos megbetegedés, a csontritkulás esélye. Persze ezekhez évek kellenek, akkor is csak növel esélyeket bizonyos következményekre, azok nem biztos, hogy egy adott egyénnél valóban jelentkezni is fognak, de a statisztikákban kimutatható.

2015. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. :)
2015. júl. 7. 00:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, hogy mit hoz ki az emberekből az álmosság (hogyan reagálnak rá az egyes emberek). Nem tudom ha valaki tudja, találkozott ilyen emberekkel az írja le légyszi! :)
2015. júl. 7. 00:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy helyesbítek 2-3 órát alszunk naponta! :P
2015. júl. 18. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!