Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bátyámmal közösen megörökölt...

A bátyámmal közösen megörököltük szüleink halála után a szülői házat. A lakásban továbbra is én lakom, . A lakással kapcsolatos költséget én fizetem, beleértve az állagmegóvással kapcsolatos több millió ft-t is. Nem kellett volna a felét fizetnie?

Figyelt kérdés
Kértem, hogy amikor havonta pár napot otthon vagyok előtte legalább telefonáljon, ill.próbáljon minél kevesebbet jönni,mert zavar. Nem érdekli, azt mondja, hogy a saját tulajdonába akkor megy , amikor akar.Sokszor hajnali 5-kor , máskor hétvégén este 8-kor- Ez nagyon zavar.A lakást eladni nem akarja? Megtilthatom neki, hogy amikor nekem nem megfelelő, ne jöjjön és zaklasson?

2015. júl. 6. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű eset!

Nem tilthatod meg, ő is tulajdonos.

Ha csak te használod ő kérhet bérleti díjat a fele után.

De az ingatlanra fordított felújítás, karbantartás költségei is feleződnek.

Ha nem fizeti a felét és esetleg eladásra kerül az ingatlan kérheted ezen költségek jóváírását. (ha ez nem így lenne az jogalap nélküli gazdagodás lenne)

2015. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!