Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy gépi varrást...

Hogyan lehet egy gépi varrást egyszerűen felbontani?

Figyelt kérdés
A nagyobb kiszerelésű takarmányos zsákok felső részét általában varrással zárják le. A fonal két szálból áll, véletlenszerűen volt már olyan szerencsém, hogy a varrás egyik végén az egyik szálat megpiszkálva és meghúzva röpke pillanat alatt két különálló cérnaszállá tudtam bontani a varrást, de ez eddig csak véletlenszerűen sikerült. El tudná mondani valaki, hogy mit, és hogyan kell csinálni ahhoz, hogy ez ne csak véletlenszerűen sikerüljön?

#szétszedés #Varrás kibontás
2015. júl. 14. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tipusú varratot csak egy irányban lehet felbontani, fordítva nem.

Ezért elöször meg kell keresni, hogy merröl bontható.

Ezen kivül a két szál közül az egyik láncszemeket képez, a másik meg ezek a szemek közé megy és ezzel rögzíti azokat.

Ezért a rögzítöszálat ki kell egy részen ügyeskedni a láncszemek közül, és utána a laácszemes szálat is meghúzva az egészet nagyon gyorsan fel lehet fejteni.


Nem tudom, sikerült-e valamennyire érthetöen elmondani, sajnos képet nem találok a varratról.

2015. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, amit még kifelejtettem, hogy általában úgy lehet könnyen eldönteni, melyik végén kell kezdeni, hogy a gép alá úgy kerül a zsák, hogy jobbra van a zzákrész és balra a varrat, ezért így kell magad elé tenni, és az alsó végén kezdeni.
2015. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eddig csak érdekesség-képpen figyeltem meg, hogy amikor sikerül szétszedni a varratot, (kihúzni az első szálat) akkor a még bennmaradt "árván maradt" szál hurokszerűen bújik át, majd vissza a varrat lyukjain. (Gondolom ezt nevezted láncszemeknek.) A második hozzászólásod e tekintetben nem vitt közelebb, mert az, hogy melyik az alja, melyik a teteje, relatív: Balról levarrt jobbra "néző" zsák. Ok! De melyik az alja, és melyik a teteje? Hiszen elég a zsákon gördíteni egy fél fordulatot, és máris fenn van az, ami addig lenn volt, miközben a zsák ugyanúgy balról van levarra, és jobbra "néz"

Mivel a varrás hurkolt szálát csak másodjára lehet kihúzni, ezt célszerű alulra pozicionálni. Tehát a balról levarrt, jobbra "néző" zsákot úgy gördítem, hogy ez a hurkolt szál alul fusson, és felülre csak át-át bújjon. Így könnyebben hozzáférhető az a szál, amit elsőként ki kell ügyeskedni. A kérdés már csak az, hogy ekkor hogyan?

2015. júl. 15. 06:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

OK, igazad van: tehát a zsák van baloldalon, a varrat jobbra, és felül a hurokszeru öltéseket látod. Ekkor az alsó végén kell keresgélni, mire megtalálod mindkét szál végét. Egy kicsit ügyeskedni és kibigizni, ha összegubancolódtak - utána már megy.

Ez az, amihez valamennyi türetlem kell, mert azzal, hoyg géppel és gyorsan varrják le, a két fonalvég összeakad (ezért is zár rendesen), és ezt nem mindig egyszerü kibontani.

Ami esetleg segít, ha direkt a zsáknál elvágod a varratot, akkor a gubancot is eltábolítod, de valamennyit akkor is kell keresgélni, mire mindkét szálvéget megtalálod úgy, hogy nincsenek összehurkolódva.

Ha valamennyi gyakorlatod lesz benne, akkor már látni fogod, hogy hol akadtak össze és könnyen fog menni.

2015. júl. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2021. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!