Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a kifejezés, hogy:...

Mit jelent a kifejezés, hogy: az Élet téged igazol?

Figyelt kérdés
2015. júl. 15. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt, hogy amikor csinálsz valami olyan dolgot, amit mások vagy te abban a pillanatban helytelenítesz, akkor ha valaki ezt mondja neked ő úgy gondolja, hogy később ez a döntés a javadra válik majd, és helyesli, szóval majd az élet a későbbiekben igazolja, hogy neked volt igazad.
2015. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld! :)
2015. júl. 15. 13:10
 3/3 anonim válasza:

Kommentelnék, mert életemben többször szembejött ez a kifejezés, többféle irányban.

Az általános jelentése, hogy az élet hoz olyan helyzeteket amik pozitívak/negatívak és a múltban tett tett/döntés ami hatására ez megtörténik, ergo igazolja ezt az élet.


Társadalmilag, a tapasztalatom szerint önigazolásra, nagyzásra használják. Leggyakrabban erős nárcisztikus személyek használják ,,az élet igazolt engem" egy fölé/alárendelt viszony kieszközölésre. Mit jelent ez? Általános döntéshelyzetben használva, a jövőben bekövetkező események amik igazolnak. Amikor a jövő megtörtént, akkor használva a múltbeli döntésre ez korrekt. Viszont vitahelyzetben, a jelenünk felnagyítására igazolni a múltunkat már nem annyira korrekt. Főleg anyagi témában láttam megjelenni ezt és akit valóban a múltbeli döntései igazolták, azok nagyon ritkán használják, mert tudják a súlyát. Általános helyzetben az ,,az élet igazolt" az szinonímája a ,,én királyabb vagyok, mint te". Miért nem korrekt ezt használni? Mert az élet nem csak döntéseken múlik. Nem ugyanaz a startvonal mindenkinek és a verseny se csak aszfalt versenypálya, van akinek rally. Ezt a valódi tapasztalt emberek tudják, ezért nem használják ilyen általánosan, hogy ,,az élet (mindenben) igazolt". Általában az ,,én úgy tudom, mert" ,,én azt tapasztaltam, mert". Jellemző, hogy a csalással, manipulálássa, átveréssel, hazugsággal elért, valójában köze nincs a múltbeli döntésre, nem maga hozta, felült egy meglévő vonatra, tipusú emberek használják az ,,élet igazolt" kifejezést, mert ezzel egy általános önigazolást érnek el, melyben nincs konkrétum, nincs tanítás ezért megkérdőjelezni nehéz.


Elsődleges red flag a nárcizmusra, ha így hallod: ,,az élet igazolt"


Válaszom nem konkrétan a te kérdésedre válasz, de a google elsőnek adta ki és szerettem volna megosztani a véleményem. A kérdésed ,,Az élet téged igazol" egy alázatosabb kifejezés, hogy a másik jól/jobban csinálja. Ezt vagy nem, vagy nagyon ritkán hallottam, hiszen ezzel a másik fejezi ki az egyén nagyságát, életben való hatékonyságát, ami ritka nagy dícséret.

dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!