Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha elköltözik az a cég, ahol...

Ezoro kérdése:

Ha elköltözik az a cég, ahol dolgozom, jó messzire, és azt nem tudom bevállalni utazás szempontjából, akkor mit csinálhat velem a cég?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, felmond, akkor jár a végkielégítés? Mert a változás hátrányosan érint. Eddig 35 perc utazás volt, az új telephelyet pedig 1,5-2 óra lenne megközelíteni.

2015. júl. 16. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolom hogy ezért felmond... Viszont nem kötelezhet téged erre a plusz utazásra, ezért Te mondhatsz fel. (akkor persze nem jár a végkielégítés).


De önmagában ezért nem fognak felmondani neked, mert arrébb költöztek. :(

2015. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát ez jó nagy szívás..
2015. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésnek kötelező tartalmi eleme volt a munkavégzés helyének a megjelölése. Te ott vagy köteles munkát végezni, nem máshol. Ha nem tartalmazza, akkor azt kell munkavégzési helynek tekinteni, ahol a munkádat szokásosan végzed.

Ha a munkavégzési helyben változás áll be, akkor munkaszerződést kell módosítani hozzá. Munkaszerződést pedig csak úgy tud a munkáltató módosítani, ha a dolgozó is hozzájárul ahhoz, méghozzá írásban!

Ha Te ehhez nem járulsz hozzá, mert mondjuk jogos érdekedet sérti, akkor a munkáltatónak a munkaviszonyt (rendes) felmondással meg kell szüntetnie, hiszen ő az, aki a szerződésben leírtakat nem tudja betartani, vállalni!


Van a munkáltatónak olyan lehetősége, hogy máshova "rendeljen" munkavégzésre, a plusszköltséget köteles viselni, és ez a dolog nem állhat fenn huzamosan, mert az éves időkerete be van határolva törvényileg. Ez naptári évenként legfeljebb 44 beosztás szerinti munkanap, vagy 352 órányi lehet. A kettő nem vegyíthető! A munkáltató köteles a várható időtartamáról előzetesen értesíteni! Eltérő foglalkoztatás esetén köteles a munkáltató a dolgozó érdekeit a méltányos mérlegelés alapján figyelembe venni és intézkedése nem okozhat aránytalan sérelmet a dolgozónak.

De Rád nem ez a pont vonatkozik, hiszen itt nem ideiglenes helyváltozásról beszélünk, hanem székhely, telephely, munkavégzési hely végleges változásáról!


Ne nyújts be semmiféle felmondást! Közös megegyezéses munkaviszony megszűnést is csak akkor írj alá, ha pontosan azt tartalmazza, ami Neked előnyös, és elégedett vagy vele!!!

2015. júl. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Abban az esetben, ha nem akarok átmenni a másik helyre, mert én annak idején úgy választottam meg a munkahelyet (7 éve), hogy elérhető legyen, a költözés hátrányosan érint. Gondolom elém teszi majd az új tervezetet a másik telephelyet megnevezve. Ha nem írom alá? Mivel 7 éves gyermekért kell menni a suliba, elsős lesz, nem érnék oda csak iskola zárása után. Ügyeletnek már vége lenne. Igen, ez szívás. Tehát, ha nem írom alá az új szerződést, kapnék végkielégítést? Mert abból két hónapig valahogy még kijönnénk, szerencsés esetben munkát találnék közben. Tudom, nehéz. De ha aláírom, ki megy a gyermekért? Mert nem egy-két napról lenne szó...
2015. júl. 17. 20:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a cég mond fel Neked és az egyéb feltételeknek is megfelelsz, akkor természetesen jár a végkielégítés. Az egyéb feltétel az, hogy bizonyos minimális időszakot folyamatosan a cégnél kell eltöltened ahhoz, hogy végkielégítésre jogosult legyél. Ez minimum 3 év!
2015. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
7 éve vagyok ott, elvileg azoknak a részeknek megfelelek. Csak ez a távolság... Szóval, ha nem tudom bevállalni a telephely változást, nekem kell felmondani, vagy ő mond fel?
2015. júl. 19. 12:22
 7/12 anonim ***** válasza:

"nekem kell felmondani, vagy ő mond fel?"


Ne haragudj Kedves Ezoro, de nem tudod értelmezni, amit leírtam Neked?


Megpróbálom egy példán keresztül érzékeltetni a lényeget:


Megkötött munkaszerződésem szerint Tata, Jakab utca 7. szám alatti helyen van a munkavégzési kötelezettségem. Ha nincs a szerződésben ez benne, akkor is ott van, hiszen 7 éve ezen a helyen dolgozom (szokásos munkavégzési helyem). A cég elköltözik Pécsre.

Az nincs benne a szerződésemben (és nem is a szokásos munkavégzési helyem), hogy Pécsen vagyok köteles dolgozni. A cégnek a szerződést módosítania kell pécsi munkavégzési helyre. Én ezt nem írom alá, de Tatán tovább tudom vállalni a munkát, tehát a hatályban lévő megállapodásunkat teljesíteni tudom. Az a cégnek nem felel meg, de Pécsi munkavégzésre nem kötelezhet, hiszen nem írtam alá a módosítást. Mivel Ő nem tudja a szerződés szerinti tatai munkavégzést biztosítani, ezért Ő (A MUNKÁLTATÓ) köteles felmondani a szerződést. Ez által jár a végkielégítés...


Ha Te mondasz fel, akkor nem jár! De minek mondanál fel, hiszen Neked nem akadály a megállapodásotok betartása! Ő nem tudja azt teljesíteni!!!!

2015. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na mi lett Kérdező?
2015. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még képlékeny, mert szeptemberben költözik a cég. Megkerestem a munkaszerződésem, ami kissé negatív benne, : A munkavállaló munkaköri kötelességeit a munkáltató változó telephelyein köteles ellátni. Majd alatta : Állandó telephely címe .... És ez az állandó telephely szűnik meg, és költözik egy új helyre, ami a szerződéskor nem volt még meg.
2015. júl. 30. 22:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Okos ügyvéd fogalmazhatta a munkaszerződést. Szerintem nem fognak neked felmondani, ha nem tudod vállalni, várni fogják, hogy te mondj fel. Jogilag.

Ha emberségesek, akkor közös megegyezés, és kapsz végkelégítést is.

2015. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!