Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akusztikus gitárt fán kívül...

Akusztikus gitárt fán kívül még milyen anyagokból készítenek?

Figyelt kérdés
Főbb szempont a strapabírás a hangzás mellett. Tudom, hogy fémből is, de az valószínűleg igen drága.. a plexire azt írják, rossz az akusztikája.. Láttam még egy szénszálas kivitelt is..

2015. júl. 17. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Értelmes akusztikua gitár csak fából készül.
2015. júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most így hirtelen a RainSong márkájú gitárok ugrottak be. Ha jól tudom ezek szénszálas gitárok. Sosem próbáltam ezeket, de ELVILEG azt olvastam nagyon jók.
2015. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen !


Közben találtam acéltestű rezonátor gitárt is még, ami pl. slide-hoz király, de akkordjátékhoz szerintem sem az az igazi..

2015. júl. 21. 07:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik acélbasszus, szénszálas elektromos, kompozit elektromos...
2015. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elektromos kivitel nem érdekel, csak elektroakusztikus (mint pl. az Ovation vagy annak másolatai), illetve tisztán akusztikus. Egyszer pl. régen egy magyar fószer a tévében bemutatta és megszólaltatta az általa készített akusztikus gitárt, ami úgy nézett ki, hogy belül egy sima akusztikus gitár, a test körül pedig egy előre nyitott plexi rezonáns burkolat. Tévén keresztül megítélve is nagyon jól szólt, csak nem tudom már, milyen adón, vagy húsz éve láttam, és nem tudom az ipse nevét sem, ki is lehet... -Esetleg egy olyan plexifeldolgozó, aki mellesleg zenész, neadj' isten hangszerkészítő is...?!
2016. febr. 16. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!