Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes lenne naplót írni?

Érdemes lenne naplót írni?

Figyelt kérdés
Iskoláról,nyárról stb.

2015. júl. 22. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Van kedved hozzá?

Elvileg a naplóírás segít a 'mindennapi stressz levezetésében' ha épp van, egyesek szerint lelki felszabadulást jelent, mert minden napodat le tudod záérni azzal, hogy leírod azt.


Szerintem ez személyes vélemény, ha van kedved írj, emlékeket örökítesz meg így, és ha majd 10-20 év múlva visszaolvasod jó lesz olvasni :)

2015. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyémántlány ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes, ha fiatalabb, még kamasz vagy, akkor meg főleg. Ilyenkor az ember nem tud olyan jól megnyílni másoknak, így segíthet, ha egyszerűen csak leírod a gondolataidat. Ki is adtad magadból, de nem kerültél semmilyen kellemetlen szituációba más emberek által.

Viszont én a helyedben nem feltétlenül eseményekről írnék, hanem inkább arról, hogy ezek az események milyen érzéseket váltottak ki belőled. Ha annyit írsz, hogy "ma voltunk moziba Karcsival" akkor 50 év múlva nem lesz ez majd olyan jelentőségteljes, mintha azt írnád, hogy "a mozizás Karcsival nagyon jó volt. Figyelmes, és vicces volt végig, nagyon boldoggá tett ez az idő, végre félre tudtam tenni a gondjaimat". Ez csak egy példa, de szerintem érted.

Nem is kell minden nap írni, bőven elég, ha akkor veszed elő a naplód, ha tényleg szükséged van rá, és tényleg valami jelentőségteljes dolgot akarsz elmesélni.

Remélem segített ez valamennyire :) Hajrá.

2015. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szerintem elkezdem írni!
2015. júl. 25. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!