Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell levelet feladni?

Hogyan kell levelet feladni?

Figyelt kérdés

Tudom h nagyon hulye kerdes, de irtam egy levelet egy lanynak aa osztalyban. Es szeretnem egyedul megcimezni es feladni. A cim sikerult az internettel de postan meg nem sokszor jartam.

belyeget nem talaltam itthon (amugy sem tudom h mennyit kene raragasztanom)

ugyhogy csak bemegyek a postara, odaadom a levelet es ok majd mondjak h mennyibe kerul? Es ok raragasztjak a belyeget is? Expresszel is tudom kuldeni? Nagyjabol mennyibe kerulhet? Szeretnem a zsebpenzembol kifizetni.

Remelem nem nevettek ki emia5t es kosz9nom h segitetek!



2015. júl. 26. 09:06
 1/3 A kérdező kommentje:
*emiatt es koszonom
2015. júl. 26. 09:29
 2/3 belapus ***** válasza:

Ahogy írtad: a megcímzett és leragasztott borítékot átadod, az ügyintéző megméri, vagy ragaszt rá bélyeget vagy csak lepecsételi és mond egy árat.

Elsőbbségi levélként is el tudod küldeni - ez plusz pénzbe kerül -, de ezt is meg szokták kérdezni.

Az alábbi díjtáblázatból kikeresheted az összegeket.

Általában - ha csak nem jó sok oldalas levél - belefér a szabványméretű 30 grammigba ( 115 -- elsőbbségi 145 ).


[link]

2015. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Irányítószámot írjál az aljára, a cím alá. Középre írd a nevét, fölé írhatod, hogy T. c.: (vagyis Tisztelt Cím:) alá a lány nevét. Így illik.
2015. júl. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!