Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lelőhetem vagy megmérgezhetem...

Lelőhetem vagy megmérgezhetem a madarakat a kertemben?

Figyelt kérdés
Szörnyen idegesítenek a csivitelésükkel.

2015. júl. 28. 15:30
1 2 3
 1/22 E1D1E ***** válasza:
16%

leőheted elvileg ha nem derül ki, azaz olyan fegyverrel próbálkozz aminek minimális a hangja. pl.:légpuska


Sok madárfaj védett ezért ha kiderül hogy lelőttél egy "réti sast" nagyon megbüntethetnek érte.


Csak okossan!

2015. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Jogszerűen a nem védettekre sem lődözhetsz, mérgezheted őket. Minősíteni meg inkább nem minősítem az okodat. :-(
2015. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak az átlagos kis madárkákat akarom kiirtani innen. Van valami módszer, amivel nem jönnek vissza?
2015. júl. 28. 16:42
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Bömböltess rádiót, azt nem szeretik. Vagy a ház hangszigetelését erősítsd meg, vagy használj füldugót.

Kertes házban lakom, és óvoda mellett. Valahogy sem a madarak, sem a kisgyerekek nem zavartak eddig.

2015. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én iskola mellett laktam kertes házban, gyűlöltem. Most is kertes házban lakom, de a falu utolsó utcájában, fenn a pincéknél. Jó csend van. Csak a madarakat és a kutyákat nem állhatom. (Viszont a szomszéd kutyáit sajnos nem mérgezhetem meg.)

Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 28. 16:50
 6/22 anonim ***** válasza:
Persze. Aztán természetkárosítás miatt majd szép csend lesz a rácsok mögött. (talán 1-5 évig)
2015. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan tartsam távol a madarakat? Van valami hatásos módszered?
2015. aug. 6. 10:24
 8/22 E1D1E ***** válasza:

Szatrokat, zsákokat, rongyokat akasztasz a fák ágaira.

Ezek elvileg madárijesztőként működhetnek.

Minnél jobbn zörögnek annál hatásossabak

De még mindíg a légpuska a leg hatásossabb és csendessebb)

2015. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A szomszéd is kiakasztott mindenfélét a kerítésére, de a madarak nagy ívben szarnak rá. Ha permetezném a gyümölcsfákat, akkor lehetséges, hogy a madarak nem ennék meg és elszoknának innen?
2015. aug. 6. 11:13
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyébként már lőttem rájuk légpuskával, elrepültek, de kb. 25-30 perc múlva visszatérnek.
2015. aug. 6. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!