Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell hatástalanítani a...

Hogy kell hatástalanítani a petárdát?

Figyelt kérdés

Ha beleteszem a vizbe az úgy már nem bír robbani igaz ?

SOS SOS



2015. júl. 28. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
hát, valószínűleg nem, de gondolom már úgyis mind1 :D
2015. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké belettettem, hagytam 10 percet, most kidobom, köszi a gyors választ.... :)
2015. júl. 28. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne tedd vízbe. A víz hatására a kálium-klorát/alumíniumpor petárdák alumíniumpor-tartalma lassan korrodálódhat, melegedhet, akár öngyulladhat is. De ha nem, miután kiszárad, ugyanúgy robbanhat, mint előtte. csak instabil lesz.

Minden pirotechnikai eszközt elműködtetéssel haástalanítunk, vagy szétszereléssel.

Utóbbit laikusoknak nem ajánlom.

2015. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha már bevizezted, akkor vedd ki, fogj egy ásót, és ásd el, legalább 20 cm mélyre.

és tanuld meg egyszer és mindenkorra, hogy pirotechnikai terméket SOSEM vizezünk be.

Kivéve, ha tüzet oltunk, de akkor aztán nedvesen tartani, míg szakember oda nem ér, és véglegesen nem hatástalanítja.

2015. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már beletettem a vízbe, onnan kivettem majd összeszedtem őket egy dobozba amit kidobtam egy konténerbe és rá egy szemetes zacskót(amibe szemét volt)... Most akkor ez így hány százalékban biztonságos. Vagy biztonságosabb lett volna ha csak úgy dobom ki(szárazon) ? :)
2015. júl. 28. 16:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a riogatást: [link] aztírja hogy: A működésbe nem lépett termék megsemmisítése: 1 percig vízbe kell meríteni.
2015. júl. 28. 17:03
 7/10 PyroMágus ***** válasza:
43%
Te is aztán jó hülye vagy :D most mondtak/mondom. El hogy a víz csak bizonyos esetekben jó ,ez egy szaros wikipedia oldal amit emberek írnak ,ezeken olyan ideges leszek
2015. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jobb csak szárazon kidobni a kukába (becsavarni egy kis zacskóba aztán kész) vagy elásni. A víz nem minden esetben tesz jót. Az, hogy pyrotechnikai eszközt nem teszünk vízbe, egyáltalán nem igaz, mert a legtöbb termék leírása kifejezetten arra utasít, hogy a hibás terméket merítsd vízbe.

De ki lehet dobni, vagy el lehet ásni (utóbbi jobb) gond nélkül. Ezek (hacsak nem valami terroristától vetted aki otthon kotyvasztotta) stabil elegyek, és ütődés, kisebb surlódás hatására nem robbannak.

2015. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vyrob ***** válasza:
Semmit nem dobunk ki a kukába .Pláne nem pyrotechnikai eszközt mert ha valami hülye kiveszi és felrobantja magát vele akkor téged vesznek elő mert a kis hülye meg fogja mondani hogy melyik kukában találta a petárdát !!! .a 10 perc egy nagy nudli .Idézem kesztyüs kézzel tegye bele egy vizzel töltött edénybe és 48 óra elteltével szabad csak elásni .de ha lehet még akkor sem a lényeg lomtalanitáskor raktak ki 2 éve egy doboz petárdát mit gondolsz a szemetesek miért nem vitték el ? ot hagyták a festékes vödör tetelyén AZÉRT MERT ROBBAN ! És ez nem igaz ütödésre miért ne robanhatnak pláne ha a termék régi és már instabil !
2015. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
áss egy gödröt(legalább 20cm mélyet)és egy lapáttal vidd oda majd temesd be.
2022. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!