Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondhatok e azzonali...

Felmondhatok e azzonali hatályal? Hogy tudok cégem ellen védekezni?

Figyelt kérdés
Jó napot! Segitségre lenne szükségem. Munkáltatomnál beadtam rendes felmondást. 1 hónap felmondási idő van, pár napot dolgoztam mig unkahelyi balesetem lett(péntek). Hétvégén felhivtam hogy szeretnék kérni szabad napot keddre, ő nem őrült neki és mérgesen mondta hogy maradjak itthon és rá nyomta a telefont. Hétföi napot meg nem tudtam igy megbeszélni hogy hol mikor találozunk munka miatt. Hétfön reggel hiv hogy hol vagyok én erre hogy nem tudtuk megbeszélni mert rám nyomta a telefon el kezdet kiabálni telefonba és mondtam hogy el megyek tápénzre karom miatt. El is mentem tápénzre pénteken hivott hogy menjek be hozzá papirokat aláirni.Elentem hozzá Beszéltünk arrol hogy 11 nap szabadságom maradt és mondtam hogy kivenném tápénz után.Szoba egyeztünk meg arrol mikor felvett hogy nyarat végig dolgozom telet pedig kiadja szbadsába, nyarat végig dolgoztam telet kiadta fél meddig szabadságba.Most jött a nyár fél nyarat végig dolgoztam. És azt mondta hogy nincs is annyi szabadnapom te papir forma szerint van meg én is igy érzem igazságosnak mikor fél nyarat végig dolgoztam fél szabadság jár. Utána tértünk arra hogy adjam le menetlevelet az autorol ezt átadtam.Autonál szintén abba egyeztünk meg szoba hogy ő havonta 1 szer megtankol munkába járásba és amit én megyek mellékesbe magamnak azt vissza tankolom.És most mikor leadtam menetlevelet mondat kocsi átadássátol megnézi cég fele mennyi kilométer volt és ami nem cég fele volt azt behajtja rajtam 9ft km áron. Én erre mondom nem igy egyeztunk meg ő mondta hogy ha eltekintek szabadságaimtol akkor ő is eltekint a km röl. Ez szerintem Zsarolás.Már majdnem belementem mikor mondja hogy adjam le kocsikulcsot. Ekkor mondom neki hogy kocsi hátso elválasztoja még otthon van erre mondja majd be hozod ahogy akarod. Kérdezem töle hogy fogok akkor munkába állni mondja hogy ugy ahogy akarok.Akkor mondta hogy szabadságra fogok menni.És volt még egy Céges telefon mondta hogy számláit levonja fizetésemböl.Kocsirol se volt papir hogy nálam va se telefonrol.Nem tudok szabadulni cégtöl. Azonnali hatályal van jogom felmondani ilyen esetben? Tudok védekezni valahogy

2015. júl. 28. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hivatalos dolgokkal szemben nem tudsz hivatalos úton védekezni.

"Nem tudok szabadulni cégtöl"

Felmondtál (remélem írásban), töltsd le a felmondási idődet, aztán ha a hivatalosan elszámolt béreddel nem értesz egyet, reklamálj nála. Ha nem reagál rá normálisan, akkor tegyél bejelentés a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen (kormányhivatalokban találod), majd ők intézkednek.


Ha nem próbaidőn vagy, akkor hivatalosan azonnali hatállyal nem tudod megszüntetni a munkaviszonyod, mert kemény jogi vonzata is lehet, ha a munkáltatód "szemétkedni" akar. Gondolom, ezt nem szeretnéd, az állítások bizonyítása pedig nehézkes és kétséges.


Ha volt baleseted, akkor menj el táppénzre, az alatt letelik a felmondási időd is.

2015. aug. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!