Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha felkeresi vakaki a gyámügyi...

Iza84 kérdése:

Ha felkeresi vakaki a gyámügyi hivatalt, másik család miatt be kell mutazkozni?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő. Van egy család,akik brutál modon bánnak a gyerekükkel. De senki nem tesz semmit. Persze nem vagyok benne biztos hogy bele szoljak e abba,hogy hogyan bánnak szegény gyerekkel de fontolgatom. Nincs hozzá közöm,de ez elviselhetettlen, számomra. Szerintetek ha felhivom a gyámhivatalt be kell jelentenem a kilétem? Vagy tehetek bejelentést név nélkül is?
2015. aug. 2. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet névtelen bejelentést tenni, viszont jobb névvel.


Én pár éve tettem telefonon bejelentést, mert az akkori szomszédom verte a gyereket meg a feleségét is. Mondtam az ügyintézőnek, hogy névtelen bejelentést szeretnék tenni. Ő mondta, hogy lehet, mert bármilyen bejelentést kötelesek kivizsgálni, de a gyakorlatban ez sajnos nem így működik, így érdemesebb lenne a nevemet adnom hozzá. Én ezt megtettem, mert attól, hogy az ő aktáikban szerepel a nevem, ezt tovább nem adhatják, köti őket a titoktartás.


Szóval ha azt akarod, hogy biztosan foglalkozzanak az üggyel, érdemes lenne névvel bejelenteni.

2015. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor most ha jol értem akkor a nevemet nem mondhatják meg annak akuhez kimennek?
2015. aug. 2. 14:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi lenne a helyes!
2015. aug. 2. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Írsz egy levet kamu feladóval vagy kamu e-mailt címről.
2015. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem adják ki a nevedet. De rákérdezhetsz a gyámügyesnél, hogy így van-e, ha megnyugtatást szeretnél.


Szerintem ne hagyd, hogy a félelmed miatt egy gyerek szívjon...olyan brutál tragédiák történnek manapság, amik megelőzhetőek lennének, ha nem lenne ennyi közönyös ember :(

2015. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az. Nem is értem hogy ez hogy lehetdéges a gyerek suliba jár és nem veszik észre. :-(..
2015. aug. 2. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!